Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області від сказу померла корова

Ілюстративне фото: "Сучасне тваринництво"
Випадок смертельної хвороби виявили у Красноградському районі.

У селі ввели карантин.

29 листопада у Сахновщинській громаді зареєстрували випадок сказу у корови. До ветлікарні звернулася жителька села Зелене Тавежнянського старостинського округу та розповіла, що її корова агресивно поводиться, не хоче їсти та реве. Ветлікар оглянув тварину та з'ясував, що вона боїться води та має слинотечу, що є клінічними ознаками сказу. За деякий час корова померла. У неї підтвердили сказ.

"Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №001396 п.м./23 від 29.11.2023 підтверджено захворювання корови на сказ", — повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Харківській області.

Наступного дня зібралася місцева протиепізоотична комісія при Сахновщинській селищній раді. На засіданні комісії вирішили оголосити село Зелене неблагополучним населеним пунктом щодо сказу тварин і ввести там карантин. Загрозливими зонами є села Терноватка, Огіївка, Шевченкове, Судиха, Тавежня та Скиртяне.

Місце, де жила корова, та предмети, які використовували при догляді за нею, продезінфікували. У населених пунктах вакцинують від сказу сприятливих до цієї хвороби тварин.

"З огляду на те, що Красноградський район неблагополучний щодо сказу, закликаємо всіх власників тварин вчасно проводити профілактичні щеплення не лише своїх домашніх улюбленців (котів, собак), а також сільськогосподарських тварин (велику та дрібну рогату худобу), які випасаються на прив'язі, у балках, урочищах тощо", — звернулися у ГУ Держпродспоживслужби.

Як писав KHARKIV Today, 1 листопада у Харкові зареєстрували випадок сказу у безпритульного собаки. Востаннє сказ у місті реєстрували у середині 2021 року.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.