Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області шукають морозиво з Іспанії із забороненим барвником

У Держпродспоживслужбі повідомили про заборонений в Україні барвник.

При виявленні іспанського морозива на ринках та у магазинах Харківської області жителів просять повідомляти до Держпродспоживслужби.

20 січня до Держпродспоживслужби у Харківській області надійшло повідомлення про виявлення несанкціонованого барвника Sudan Blue II, який використовували для виробництва морозива та експортували з Іспанії (виробник — Lucta SA) до України (отримувачі — київська фірма "Шафран Спайс" та слов'янська — "Форест") . Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Харківській області.

"У разі виявлення зазначеного вантажу в обігу оператори ринку зобов'язані звернутися до структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області, на території яких зареєстровано потужність", — йдеться у повідомленні.

З відкритих джерел відомо, що Sudan — група нейтральних жиророзчинних барвників. Вони використовуються при виробництві дизельного палива, для фарбування тканин, а також при проведенні біохімічних досліджень для фарбування препаратів і відносяться до нехарчових барвників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На ринках у Харківській області шукають небезпечні імпортні кухлі

Барвники Sudan часто використовуються при фальсифікації спецій та прянощів, а також продуктів їх переробки, щоб надати їм більш інтенсивного забарвлення.

Як писав KHARKIV Today, продавці російських цукерок заплатять 100 000 гривень штрафу. У грудні 2021 року спеціалісти Держпродспоживслужби у Харківській області виписали штрафів на понад 100 тисяч гривень за реалізацію підсанкційних цукерок російського виробництва. Цукерки постачали з Москви, Чебоксарів та Старого Оскола.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.