Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області продавали недозволені препарати проти коронавірусу

Фото: Нацполиция
За даними поліції, за місяць такий "бізнес" приносив близько мільйона гривень.

Препарати продавали через інтернет.

Група людей розповсюджувала контрафактні ліки іноземного виробництва, продаж яких не дозволено в Україні. Про це повідомили у департаменті по боротьбі з наркозлочинністю Нацполіції.

"Препарати збували через інтернет, а їхня вартість коливалася від 1000 до 40 000 гривень. Щомісяця такий "бізнес" приносив близько мільйона гривень прибутку", — розповіли поліцейські.

У поліції моніторили інтернет-ресурси та знайшли сайти, де невідомі пропонували купити ліки іноземного виробництва, які не допущені до продажу в Україні. За вказаним фактом розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 321-2 Кримінального кодексу України (порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань та держреєстрації лікарських засобів).

Фото: Нацполиция
Фото: Нацполіція

Поліцейські встановили, чи продавала препарати група з восьми чоловіків та двох жінок віком від 31 до 46 років.

"Вони адміністрували чотири сайти, на яких пропонували лікарські препарати іноземного виробництва проти COVID-19 та гепатиту С. Ліки збували на території всієї країни, відправляючи замовлення поштою, а гроші отримували на банківські картки. Вартість лікарських засобів коливалася від 1000 до 40000 гривень за пакування", —  повідомили у поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тисяча на ліки. Гроші можна буде витратити у харківських аптеках

Правоохоронці та співробітники Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками встановили, ліки, які пропонували зловмисники, не зареєстровані в Україні. Вони не пройшли необхідну сертифікацію, держконтроль і перевірку якості та можуть бути небезпечними для здоров'я і життя людини.

Фото: Нацполиция
Фото: Нацполіція

Поліція провела 18 одночасних обшуків у Київській, Запорізькій, Харківській, Одеській та Львівській областях. Правоохоронці забрали 216 пакувань та 17 флаконів препаратів іноземного виробництва, чорнові записи та книги обліку доходів з накладними, мобільні телефони, банківські картки, гроші у національній та іноземній валюті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Харкова доставлять пігулки проти коронавірусу

Відповідно до санкції статті, за вчинення такого кримінального правопорушення передбачено позбавлення волі на строк до восьми років. Досудове розслідування поліцейськими триває.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.