Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області підвищили тариф на розподіл електроенергії

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Одна Мегават-година становитиме 345,64 гривні.

Новий тариф на 17,6% вищий за тариф на 2021 рік. Він розпочне діяти з 1 січня 2022 року.

1 грудня Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила для приватної компанії "Укренерго" новий тариф на передачу електричної енергії на 2022 рік — 345,64 гривні за Мегават-годину (без податку). Про це повідомили у компанії "Харківенергозбут".

"НКРЕКП вказала на засіданні, що тарифи розраховані з урахуванням уточнення за статтею витрат на електроенергію на господарські потреби. Для порівняння — тариф на передачу електричної енергії у 2021 році становить 293,93 гривні за Мегават-годину", — пояснили у "Харківенергозбуті".

Як зазначено на сайті НКРЕКП, постанова про новий тариф набуде чинності 1 січня 2022 року після опублікування її на офіційному сайті регулятора.

Також постановою від 1 грудня НКРЕКП встановила тариф на диспетчеризацію на 2022 рік на рівні 62,13 гривні за Мегават-годину (без урахування податку).

Зазначимо, компанія "Укренерго" включає чотири територіальні управління обслуговування мережі: Північне, Південне, Східне і Західне. До її складу входять 15 регіональних центрів обслуговування мереж.

Укренерго" — оператор системи передачі електроенергії магістральним електромережам від генерації до розподільчих мереж, адміністратора комерційного обліку та адміністратора розрахунків на ринку електроенергії України. 100% акцій компанії належать державі — Міністерству енергетики України.

Як писав KHARKIV Today, в Україні скасували пільговий тариф на перші 100 кіловат-годин електроенергії.

З 1 січня 2021 діє єдина фіксована ціна на електричну енергію для населення. Вона становить 1,68 гривні за кіловат-годину. Тепер немає пільгового тарифу — перші 100 кіловат-година по 90 копійок.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.