Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області обіцяють фінансово підтримувати дитячі будинки сімейного типу

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Облрада ухвалила програму на чотири роки.

Передбачена одноразова допомога у розмірі 50 000 і 30 000 гривень, а також щомісячна.

5 жовтня на сесії Харківської обласної ради ухвалили програму підтримки та розвитку сімейних форм виховання у Харківській області на 2023-2027 роки. Програму розробили для підтримки сімей, які під час війни узяли на виховання дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування. 

"У межах Програми прийомні сім'ї, ДБСТ та сім'ї патронатного вихователя після 15-річного терміну функціонування отримають одноразову адресну допомогу у розмірі 50 тисяч гривень. Крім цього, для родин, які утворили прийомну сім'ю, ДБСТ або сім'ю патронатного вихователя, передбачена одноразова адресна допомога у розмірі 30 тисяч гривень. Також в межах Програми для прийомних сімей та ДБСТ, які взяли на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дитину з інвалідністю групи А, що потребує паліативного допомоги передбачена щомісячна адресна допомога у розмірі 5 тисяч гривень (за окремим порядком, затвердженим рішенням Харківської обласної ради)", — пояснили у Харківській обласній військовій адміністрації.

За програмою, допомагатимуть із оплатою відпочинку та оздоровлення дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування, що виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних родинах, разом із батьками-вихователями й прийомними батьками та їхніми власними дітьми. Це буде співфінансування із місцевих бюджетів у розмірі не менше ніж 50%.

За інформацією ХОВА, на Харківщині на обліку служб у справах дітей знаходяться 4277 дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування. У сімейні форми виховання влаштували 4139 дітей: 1196 дітей у дитячі будинки сімейного типу і прийомні родини, 2943 — до родин опікунів і піклувальників.

Як писав KHARKIV Today, родина з Харківщини стане першою сім'єю, для якої побудують житло за проєктом "Адреса дитинства". У селищі Коротич у Харківському районі побудують домівку для родини Дрильчуків із вісьмома дітьми, яка через війну втратила свій дім на Куп'янщині та стала внутрішньо переміщеною. Це буде дитячий будинок сімейного типу. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.