Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області майже пів мільйона переселенців

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Люди продовжують евакуюватися.

Більшість людй, евакуйованих з небезпечних місць, лишаються в Харківській області.

Наразі у Харківській області проживає майже 500 000 внутрішньо переміщених осіб. Евакуація мешканців з лінії фронту триває. Про це повідомили у ХОВа з посиланням на заступницю голови Віту Ковальську.

"І ми продовжуємо евакуювати людей із місць бойових дій. За останній час ми евакуювали 25 тисяч людей, із яких близько 10 тисяч поїхали в інші регіони, а 15 тисяч залишилися на Харківщині", — розповіла Ковальська на зустрічі з керівництвом підрозділу World Vision в Україні.

Переселенцям надають житло у гуртожитках харківських вишів та інших місцях компактного проживання. За словами Ковальської, зараз у місцях проживання переселенців створюють центри психологічної підтримки, центри допомоги для дітей уже працюють. Дітям-переселенцям та дітям із деокупованих територій потрібні гаджети для дистанційного навчання.

"Ми не втратили своїх здобувачів освіти в закладах і загальної середньої освіти, і вищої. Однак близько 70 тисяч дітей потребують планшетів, ноутбуків. Це діти з деокупованих територій або ВПО, їх сім'ї розграбовані російськими військовими. Також бракує ще 8500 ноутбуків для вчителів, щоб на 100% забезпечити їх технікою для дистанційної роботи", — пояснила Ковальська.

Голова відокремленого підрозділу World Vision International в Україні Кетрін Грін повідомила, що організація планує сконцентруватися на допомозі центрам компактного проживання, зокрема дітям. Організація хоче відкрити свій офіс у Харківській області.

Як писав KHARKIV Today, станом на середину лютого в Харківській області було зареєстровано 461 200 внутрішньо переміщених осіб. Серед переселенців є 233 багатодітні родини, 123 000 ВПО — пенсіонери, 81 000 осіб — це діти, 19 000 — люди з інвалідністю.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.