Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області локалізували спалах африканської чуми свиней

Фото: ИА Regnum
У зоні спостереження більше не фіксують нових випадків захворювання.

Переміщення живих свиней з карантинних зон тимчасово заборонили.

13 вересня у Богодухівському районі локалізували спалах африканської чуми свиней. Нових випадків захворювання у тимчасовій зоні спостереження не фіксують. 2 вересня у Національному природному парку "Слобожанський" знайшли дев'ять померлих тварин, експертиза підтвердила діагноз "африканська чума свиней". Поширення вірусу вдалося уникнути, оскільки своєчасно вжили протиепізоотичні заходи. Про це повідомили у департаменті цивільного захисту Харківської облдержадміністрації.

Після спалаху африканської чуми свиней в осередку встановили тимчасові карантинні обмеження щодо африканської чуми свиней терміном на 72 години.

"Також були визначені межі тимчасової зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, до якого входять територія НПП "Слобожанський", частина сіл Оленівське, Мурафа і Лісове Краснокутської селищної ради. Визначено межі тимчасової зони спостереження — радіусом 10 км — від зовнішніх кордонів зони захисту", — розповіли у департаменті.

За цей час у зонах захисту і спостереження провели облік свинопоголів'я у господарствах всіх форм власності. Переміщення живих свиней з карантинних зон тимчасово заборонили.

Нагадаємо, померлі тварини були домашніми, у парку вони не жили. Найімовірніше, їх туди хтось завіз

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.