У Харківській області готові 80% бомбосховищ

Офіційно повідомляється про наявність 1000 захисних споруд.

Чинних укриттів вистачає, вважають чиновники.

У Харківській області є 1118 захисних споруд. Із них 80% готові до використання. Про це пише "Суспільне" із посиланням на директора департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації Івана Сокола.

"Готові та обмежено готові до застосування близько 80%. Загалом кількість укриттів забезпечує потребу регіону, але проводимо роботу щодо відкриття нових", — повідомив Сокол.

Департамент цивільного захисту ХОДА проводить інвентаризацію укриттів у регіоні та перевіряє їх стан. За словами Сокола, основною проблемою є те, що частина укриттів знаходиться на території підприємств, які вже не працюють. До того ж, часто захисні споруди належать різним власникам.

"За законодавством, споруди мають проходити перевірку раз на рік. Ми зробили дещо жорсткішим підхід для перевірки. Наразі проводиться позачергова інвентаризація захисних споруд, перевіряється їх стан готовності, розробляються плани стосовно збільшення захисних споруд. У планах — модернізація системи оповіщення Харківської області", — сказав Сокол.

Дізнатися про розташування укриттів можна на ділянках "Жилкомсервісу", на гарячій лінії "112" (екстрена служба), сайті Харківського міського інформаційного центру і сайті ДСНС.

Як писав KHARKIV Today, 19 січня Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що Україна не хоче війни, але має бути до неї готовою. У інтерв'ю The Washington Post припустив, що Росія може окупувати Харків. Харківський міський голова Ігор Терехов запевнив: у Харкові не буде війни, місто залишиться українським, його не дадуть захопити. Те саме сказав голова ХОДА Олег Синєгубов про область.

Пізніше речник президента України Сергій Никифоров, коментуючи слова президента Володимира Зеленського про те, що Росія може окупувати Харків, повідомив, що "це був просто приклад, "гіпотетичний сценарій", а саму фразу висмикнули з інтерв'ю.

Нагадаємо, у квітні 2021 року вперше з 2015 року в Харкові проводили ревізію укриттів та оновлювали вказівники до сховищ.. На той момент у місті було понад 4000 підвалів, у яких можна сховатися, проте на практиці багато з них були недоступні.