Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У громаді на Харківщині перейменували понад 80 топонімів

Балаклія. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Назви вулиць змінили в Балаклії.

У деокупованому місті більше немає вулиць Пушкіна, Гагаріна, Першого травня та 8 березня.

У Балаклійській громаді перейменували 81 топонім, зокрема, замість вулиці 8 Березня з'явилася вулиця 8 Вересня. Відповідні розпорядження про перейменування вулиць, провулків, тупиків, в'їздів і скверів №124 і №297 підписав 8 і 24 січня начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов. Розпорядження опубліковані на сайті Балаклійської міської військової адміністрації.

Протягом січня топоніми перейменували у тринадцяти населених пунктах — Вербівка, Гусарівка, Лозовенька, Нова Серпухівка, Мілова, Нова Гусарівка, Байрак, Щурівка, Петрівське, Завгороднє, Чепіль, Яковенкове та Балаклія.

У списку перейменувань є шість скверів. Вони розташовані у Балаклії. Нові назви отримали:

  • сквер "Соцмістечко" став сквером Молодіжним,
  • сквер біля адміністрації — сквером Тараса Шевченка,
  • сквер на площі Ростовцева — сквером Захисників України,
  • сквер Лагерський — сквером Перемоги,
  • сквер с. Нафтовиків — сквером Шкільним,
  • сквер Новоселівський — сквером Єднання.

Громада позбулася назв на честь російських письменників, військових, космонавта та свят. Зокрема, у Балаклії нові назви отримали 42 вулиці. Замість вулиці 1-го Травня з'явилася вулиця Володимира Целуйка, військового, який загинув на Запоріжжі 19 жовтня 2023 року. 

Вулиця 8-го Березня стала вулицею 8-го Вересня, це був день деокупації Балаклії. Провулок Герцена перейменували у Січових Стрільців, вулицю Крилова — у Волонтерську. Вулиця Лермонтова тепер називається Захисників Балаклійщини. Також у Балаклії з'явилися вулиці на честь Василя Стуса, Григорія Сковороди та Ярослава Мудрого.

У дванадцяти населених пунктах громади вулиці перейменовували на честь захисників України, волонтерів, Остапа Вишні, Лесі Українки й Тараса Шевченка.

Як писав KHARKIV Today, у Липцях пропонують позбавитися російських та радянських назв. У переліку — понад 200 топонімів, серед яких назви, пов'язані з імперськими або радянськими діячами чи святами.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.