Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У "Держпромі" розповіли, як буде виглядати оглядовий майданчик на даху будівлі

Смотровая площадка в "Госпроме". Фото: Объектив
На 12 поверсі в шостому під'їзді "Держпрому" з'явиться оглядовий майданчик.

На оглядовому майданчику встановлять лавочки й скляне огородження.

На 12 поверсі шостого під'їзду "Держпрому" в Харкові (площа Свободи, 5) обладнають оглядовий майданчик, у прилеглих приміщеннях зроблять ремонт і замінять ліфт. Після ремонту хочуть максимально зберегти колишній вигляд приміщень, оскільки будівля належить до пам'ятки архітектури. Про це пише "Об'єктив" з посиланням на директора комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром" Миколу Чихунова.

Готувати "Держпром" до реставрації почали ще в 2001 році, роботи стартували в 2002 році. Однак через нестачу фінансування реставрацію проводять роками і дсі не завершили.

"Були першочергові завдання — це зробити фасад будівлі, замінити вікна ... Як відновили після війни, так більше стільки років нічого не робилося", — пояснив Чихунов.

Директор "Держпрому" підкреслив: реконструювати будівлю не можна, це — пам'ятка архітектури, тому проведуть реставраційний ремонт.

Зараз в "Держпромі" проводять внутрішні роботи. У планах — побудувати оглядовий майданчик, привести в належний вигляд приміщення і сходи поруч з майданчиком, замінити ліфт. Тендер на закупівлю ліфта вже провели. На всі роботи планують витратити близько 20 мільйонів гривень. За 20 років на реставрацію "Держпрому" витратили 200 мільйонів гривень з державного та обласного бюджетів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові перекриють центр, автобуси підуть в об'їзд

"Це пам'ятка архітектури, тому ми змінюємо ліфт на точно такий, який був тоді. Відновлюємо всередині приміщення по сходовій клітці. Теж робимо з урахуванням того, які роботи були зроблені раніше — колірна гамма, плитку підібрати відповідну. Спеціально наш плитковий завод на наше замовлення виготовив плитку для цих переходів. Плитка — точно така, як була раніше, ще під час будівництві цієї будівлі", — сказав Чихунов.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці березня "Держпром" оголосив тендер на закупівлю послуги з реставраційного ремонту покрівлі і будівництва приміщень для оглядового майданчика. На оглядовому майданчику обіцяють встановити бінокль. Наприкінці квітня "Держпром" уклав договір з приватним підприємством "Фасад-Сервіс" на 4,8 мільйона гривень, яке буде обладнувати оглядовий майданчик.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.