Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Дергачах шукають гроші на демонтаж радянських пам'ятників

Колаж KHARKIV Today
У громаді скоротили бюджетні витрати.

Дергачівська громада шукає волонтерів, які допоможуть демонтувати пам'ятки радянської доби.

Йдеться про приблизно 27 монументів, які прикрашені радянською символікою — гербами, радянськими зірками, зображенням Кремля та іншими елементами. 

Нещодавно активісти руху "Деколонізація. Україна" звернулися до міської військової адміністрації з проханням прибрати пам'ятник радянським солдатам, що стоїть недалеко від мерії, бо того вимагає закон про деколонізацію. У Дергачах у відповідь попросили активістів допомогти знайти грант або волонтерську допомогу.

"Йдеться не лише про цю зірку. Загалом у нас таких пам'ятників близько 27. Ми хочемо всі ці пам'ятники прибрати, а на їхньому місці встановити гранітні дошки, на яких переписати українською мовою всі прізвища загиблих бійців, бо зараз вони написані російською. Ми хочемо все зробити по-нормальному, бо це — все одно місця пам'яті для жителів громади", — розповів KHARKIV Today секретар топонімічної комісії Дергачівської міської ради Олександр Кулік. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деркачі чи Дергачі? Місто хоче повернути історичну назву

Кошторис робіт ще не складали, але приблизно це коштуватиме кілька десятків тисяч гривень. Зараз Дергачівська громада опинилася в скрутному становищі, бо з бюджету забрали військовий ПДФО, який становив близько 80% доходної частини, адже у прифронтовій громаді більшість підприємств не працюють. Питання державних дотацій ще не вирішено, тому в адміністрації вирішили скоротити видатки, і волонтерська допомога на демонтаж не завадить.

"Якщо вдасться заощадити хоча б 50 тисяч гривень, то це буде добре", — каже Олександр Кулік.

У деяких населених пунктах демонтувати пам'ятники все одно не вийде через бойові дії — навіть за наявності грошей. Наприклад, такі монументи є в Козачій Лопані, але селище обстрілюють щодня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.