Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У деокуповане село в Харківській області повернули світло

Ілюстративне фото: "Харківобленерго"
1
Щоб заживити Гракове, знадобилось чотири місяці.

Фахівці Чугуївського району електричних мереж відновили електропостачання у деокупованому селі Гракове Чкалівської громади.

Про це з посиланням на начальника Чугуївського РЕМ Андрія Семенова повідомили в АТ  "Харківобленерго".

За словами фахівця, понад 80% електричного обладнання в селі зазнало пошкоджень. Внаслідок активних бойових дій повністю або частково було зруйновано опори, дроти, підстанції. На відновлення електрики у населеному пункті знадобилося близько чотирьох місяців.

Спочатку сапери розмінували траси ліній електропередачі. Потім енергетики Харківського високовольтного РЕМ відновили лінію та підстанцію 35 кВ, які живлять Гракове. Водночас фахівці району електричних мереж выдремонтували внутрішню мережу села — лінії 10 кВ та 0,4 кВ.

"Було відновлено п'ять електропідстанцій: на одній з них повністю замінено шкап КТП, на трьох встановлено нові трансформатори. Окрім того, змонтовано понад 60 нових опор та 37,6 км проводу різного типу. Працювати було дуже важко через значні пошкодження, а також мінну небезпеку. Сьогодні люди повертаються у село, і ми готові підключити до мережі кожну оселю. Зараз усі 520 точок обліку мають доступ до електроживлення", — зазначив Андрій Семенов.

З наступного тижня ремонтні бригади обленерго розпочнуть відновлювальні роботи у селі Мосьпанове. Там на світло чекають понад 500 споживачів.

Як писав KHARKIV Today, село на Харківщині повністю заживили у річницю звільнення від росіян.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.