Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Чугуєві планують перейменувати вулиці

Стартувало громадське обговорення.

На обговорення винесли 48 вулиць, серед них — Ватутіна, Гагаріна, Пушкіна, Першотравнева.

У Чугуївській міській територіальній громаді перейменують вулиці з російськими назвами. Для цього проведуть громадське обговорення. Воно триватиме до 26 лютого. Пропозиції можна надсилати на пошту або електронну адресу. Про це повідомили у Чугуївській міській раді.

"З метою подолання наслідків русифікації та тоталітаризму Чугуївська міська рада пропонує мешканцям долучитися до громадського обговорення з питання перейменування вулиць, площ бульварів та провулків Чугуївської міської територіальної громади, які підлягають декомунізації", — пояснили у Чугуївській міськраді.

Організує громадське обговорення комісія по найменуванню або перейменуванню об'єктів Чугуївської міської територіальної громади, увічнення пам'яті визначних діячів та подій, встановлення пам'ятних знаків, меморіальних дощок на території громади.

Як розповіли у Чугуївській міськраді, громадське обговорення буде проводитися у формі електронної консультації. Подати свої пропозиції можна у письмовій або електронній формі протягом 30 календарних днів — до 26 лютого. У листі потрібно вказати прізвище, ім'я, по батькові, адресу проживання та номер телефону.

Пропозиції приймають за адресою: місто Чугуїв, вулиця Старонікольська, 35. Або на електронну адресу: kultura.chuguev@ukr.net, телефон — (050) 233 02 88.

Юридичним особам потрібно подавати пропозиції, вказуючи їхнє повне найменування, код ЄДРПОУ та адресу місця розташування.

"Анонімні пропозиції (зауваження), подання з уживанням ненормативних форм лексики не публікуються та до результатів обговорення не включаються", — зазначили у Чугуївській міськраді.

Результати громадського обговорення оприлюднять на офіційному сайті Чугуївської міськради протягом  14 днів після завершення обговорення.

У Чугуївській міськраді нагадали, що пропозиції щодо перейменування вулиць повинні містити історичну довідку та вмотивоване обґрунтування.

Увічнювати людину можна лише після її смерті, якщо вона зробила вагомий вклад у боротьбу за незалежність України, здійснила героїчний вчинок, внесок у розвиток науки, освіти, культури. Крім того, повинно бути письмова згода родичів людини.

Уже існуючі назви пропонувати не можна. У пріоритеті — історичні та довготривалі назви. Вони повинні легко вимовлятися та бути милозвучними.

Зазначимо, у списку на обговорення щодо перейменування — 48 вулиць із російськими назвами. Це вулиці у місті Чугуїв (36 вулиць), селах Велика Бабка, Зарожне, Тетлега (по одній вулиці), Кам'яна Яруга (дві вулиці) та селище Кочеток (сім вулиць). Серед них — вулиця Ватутіна, Гагаріна, Горького, Маяковського, Пушкіна, Чапаєва, Першотравнева. У списку є пропозиції профільної комісії — вулиця Миколи Хвильового, Гетьмана Сагайдачного, Лесі Українки, Олександра Довженка, Захисників України, Збройних сил України, Григорія Сковороди, Ізюмська.

Які вулиці хочуть перейменувати у Чугуївській громаді:

вулицявулицявулиця
вулиця
Список: Чугуївська міськрада

Як писав KHARKIV Today, 23 січня у Первомайському стартувало голосування за нову назву міста. Топонімічна комісія відібрала 15 варіантів назв міста, за які можуть голосувати мешканці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.