Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У частині Харківської області дозволили відстрілювати лисиць

Фото: "Молодий буковинець"
Відстріл будуть проводити на Валківщині.

Жителів Валківської громади повідомляли про збільшення кількості лисиць, які завдають шкоду.

На апаратній нараді Валківської міської ради обговорили питання щодо зменшення чисельності популяції лисиць та дійшли висновку, що їх потрібно відстрілювати. Розпочнуть відстріл найближчим часом. Як пояснили у Валківській міській раді, під час війни заборонено відвідувати ліси. Однак лисиці, які мешкають там, можуть передавати через укуси сказ людям і тваринам, тому громада попросила дозвіл на їхній відстріл. Богодухівська районна військова адміністрація такий дозвіл надала.

"Відвідування лісів та здійснення полювання у період воєнного стану заборонене чинним законодавством. Але з урахуванням значного збільшення в угіддях чисельності лисиць та інших хижаків, які є носіями збудника сказу, нанесенням шкоди поголів'ю диких та домашніх тварин і птиці, реєстрацією випадків нападу хижаків на людей, Богодухівською районною військовою адміністрацією надано дозвіл у денний час проводити відстріл хижаків та здійснювати біотехнічні заходи, після погодження щодо їх проведення з Богодухівським РВП Нацполіції у Харківській області, з урахуванням встановленої комендантської години", — повідомили у Валківській міськраді.

Валківський міський голова Валерій Скрипніченко зазначив, що жителі громади неодноразово скаржилися на збільшення кількості лисиць і шкоду, яку вони завдають. На звернення відреагували.

"Оскільки відповідні заходи заплановані на найближчий час, просимо населення громади з розумінням поставитися до роботи мисливців", — звернувся до мешканців Скрипніченко.

Як писав KHARKIV Today, 12 червня у селі Смирнівка Лозівської громади лисиця покусала місцеву мешканку. Експертиза показала наявність антигену вірусу сказу у зразках лисиці. Протиепізоотична комісія ввела карантин на два місяці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.