Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У будинках харків'ян почнуть включати опалення

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
"ХТМ" заявили про старт опалювального сезону в житлових будинках.

Опалення до будинків подаватимуть п'ятьма етапами. Першими отримають тепло майже 2000 будинків.

14 жовтня до житлових будинків Харкова почнуть подавати тепло. Про це повідомив технічний директор комунального підприємства "Харківські теплові мережі" Євген Кауркін.

"Із завтрашнього дня всі йдуть на свята, у нас робочі дні, ми починаємо підключення у житлових будинках. Сам процес розбитий на 5 етапів. Усі повинні розуміти, що система опалення міста — це живий організм. Циркулює 200 000 кубів теплоносія, наша задача правильно його відрегулювати. У першому етапі будуть підключені будівлі дво- і триповерхові, далі п'яти- і семиповерхові. Коли включимо 9-поверхівки, будемо переходити на висотки", — сказав Кауркін.

Як повідомив технічний директор "ХТМ", всього у Харкові — 8000 житлових будинків. У першу чергу тепло подадуть до 1987 будинків (у всіх дев'яти районах). На це відводиться до трьох днів. Далі до опалення підключать 1300 будинків, наступні на черзі — 1264 будинки і 848 будинків. П'ята черга передбачає включення опалення у 876 будинках. На подачу тепла до всіх будинків знадобиться від двох до трьох тижнів.

Раніше опалення включили у дитячих садках, школах і лікарнях. На сьогоднішній день, за словами Кауркіна, ці об'єкти підключені до тепла на 100%. Підключати опалення до житлових будинків розпорядився секретар Харківської міськради Ігор Терехов. Рішення прийняли, незважаючи на теплу погоду, щоб з приходом холодів жителі були з теплом, говорить технічний директор "ХТМ".

"Розпорядження було від 6 жовтня і далі — згідно з графіком підключення житлових будинків. Вчора мав бути дощ, вчора +18 градусів, завтра +13, потім 6, вихідні — 0. Розуміємо, що 4 дні люди будуть у квартирах, повертатися у холодні квартири. Після цього періоду будинки охолонуть остаточно. Необхідно прогріти їх хоча б мінімально і у момент, коли буде холодно, ми вже будемо з опаленням. Будуть маніпуляції: "На вулиці не холодно, а ви включаєтеся". Але добре, якщо є обігрівач. Але це теж коштує грошей.Процес пускового періоду розтягнутий, краще ми плавно зайдемо. Жодного дзвінка не було від батьків дітей, які ходять до садочка чи школи. Розуміємо, що вогкість і холод у квартирі сприяють розвитку респіраторних захворювань. Оцінюючи всі фактори, було прийнято рішення про початок опалювального сезону і в житлових будинках", — пояснив технічний директор "ХТМ" Євген Кауркін.

Для включення опалення сформували бригади, до складу яких увійшли не тільки співробітники "ХТМ", але і КП "Харківводоканал".

Як писав KHARKIV Today, у Харкові почали подавати тепло до лікарень, навчальних закладів та інших об'єктів соціально-культурної сфери 7 жовтня. У Валках опалювальний сезон стартував 1 жовтня. Тепло подали до дитсадків. 8 жовтня у Первомайській центральній районній лікарні включили опалення.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.