Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У 66-й бригаді розказали про спроби росіян прорватися у бік Борової

Борова. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Поки зміни інтенсивності наступу не фіксують.

Захисники кажуть, що інтенсивність штурмів за останній час не змінилася, ворог намагається прорватися вже півтора року.

Російські військові наступають з боку окупованої Луганської області та роблять спроби витіснити українську армії за річку Чорний Жеребець, яка проходить у Харківській та Донецькій областях, аби далі йти у бік населених пунктів Борова та Лиман. Однак такий наступ триває вже півтора року. Нову хвилю наступу ворог почав тут наприкінці квітня цього року. Ситуація є стабільно важкою. Росія втрачає військових, проте поповнює втрати і продовжує проводити наступ. Про це пише "Українська правда" з посиланням на пресслужбу 66-ї окремої механізованої бригади, бійці якої обороняють Лиманський напрямок з літа 2022 року.

"Контрнаступ орків на нашому напрямку чекали приблизно з грудня 2022-го, тобто вже півтора року як вони намагаються як мінімум витіснити нас за річку Чорний Жеребець, надалі — розвинути успіх у напрямку Лимана та Борової. Нова хвиля російського наступу почалася наприкінці квітня 2024-го. Обстановка у смузі відповідальності 66-ї ОМБР стабільно важка, противник не відмовляється від намірів продовження штурмових дій, несе втрати, але постійно поповнює штурмові підрозділи нашвидкуруч навченим особовим складом, переважно це контрактники з російської "глубинки", — пояснили у 66-й бригаді.

Також у бригаді розповіли, що росіяни застосовують усі види озброєння. Зокрема, скидають боєприпаси з дронів, використовують FPV-дрони, "Ланцети", некеровані ракети з гелікоптерів, керовані авіаційні бомби, гранатомети, міномети, ствольну та реактивну артилерію, танки, бойові машини піхоти.

Військові з іншої бригади, яка входить до Нацгвардії України й також обороняє Лиманський напрямок, повідомили, що росіяни наступають на цьому напрямку з такою ж інтенсивністю, як і кількома тижнями раніше.

Як писав KHARKIV Today, окупанти сформували ударний "кулак" навпроти Борової. На території тимчасово окупованого Сватівського району Луганщини ворог накопичив 10 000 військових і 450 одиниць техніки. Про загрозу нового наступу 18 червня повідомили аналітики DeepState, їхню інформацію підтвердили у Третій штурмовій бригаді, яка стоїть на позиціях саме на цьому напрямку.

Військово-політичний аналітик, колишній військовослужбовець Євген Дикий вважає, що росіяни після провалу травневого Харківського наступу розпочнуть ще один, аби спробувати вийти у тил ЗСУ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.