Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Трагедія на стадіоні у приватній школі Харкова: чиновники розповіли, хто відповідає за безпеку дітей

Первая украинская школа работает в Харькове с осени 2020 года. Фото: соцсети.
У "Першій українській школі" на вулиці Академіка Павлова, 46/8 відмовляються співпрацювати зі слідством.

Харківська обласна державна адміністрація видавала ліцензію приватній школі влітку 2020 року, але навіть після НП не може перевірити дотримання заходів безпеки у ній.

Про це повідомив заступник директора обласного департаменту науки і освіти Володимир Ігнатьєв. За словами чиновника, для перевірки має бути заява батьків або правоохоронців, факту травмування першокласника на стадіоні у Харківському ліцеї "Перша українська школа" (PUSH school) недостатньо.

"Цей випадок стався у приватному навчальному закладі. Заклад влітку 2020 року отримав ліцензію. Він працює у звичному режимі, там 164 вихованці. Усі питання, які стосуються того, наскільки заклад готовий, належать до компетенції засновника. Орган ліцензування — облдержадміністрація. Орган ліцензування розглядає заяву про видачу ліцензії. У разі встановлення всіх необхідних вимог приймає рішення про видачу ліцензій ... Директор школи прописує те, що у неї всіх вимог щодо безпечних умов дотримано. Тут таке зобов'язання у ліцензійній справі є у наявності", — сказав Ігнатьєв.

Перевірка приватної школи, де ворота впали на першокласника, можлива. Але для цього потрібне звернення людини або правоохоронців.

"У зверненні має бути, що внаслідок порушення завдано збитків. Ми самі не можемо зробити перевірку. Якщо звернення буде від батьків, від правоохоронців, ми тоді відправляємо звернення до дисциплінарної ради. Безпека — питання засновників школи", — говорить Ігнатьєв.

Першокласник, на якого впали ворота ввечері 14 вересня, перебуває у важкому стані у лікарні швидкої і невідкладної допомоги. За інформацією ХОДА, у хлопчика закрита черепно-мозкова травма і перелом основи черепа.

Нагадаємо, увечері 14 вересня до поліції звернулися лікарі, оскільки на шкільному стадіоні на вулиці Академіка Павлова на 6-річного хлопчика впали футбольні ворота, він був без свідомості. Дитину у важкому стані госпіталізували до лікарні швидкої і невідкладної допомоги. Вранці 15 вересня постраждалий хлопчик прийшов до тями , лікарі оцінюють його стан як стабільно важкий. Пізніше з'ясувалося, що дитина була у "групі продовженого дня". 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.