Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ТЕЦ-5 знову працює після аварійної зупинки

Фото: пресс-служба ТЭЦ-5
Окупанти обстріляли високовольтну лінію, до якої підключено теплоелектроцентраль.

ТЕЦ-5 скинула в атмосферу пар і відключилася.

5 червня о 21:25 внаслідок обстрілу було пошкоджено високовольтні мережі, до яких підключено харківську ТЕЦ-5. Після цього сталася аварійна зупинка. Співробітники підприємства з'ясували причину зупинки та 6 червня о 00:30 запустили енергоблок ТЕЦ-5. Про це повідомили у пресслужбі ТЕЦ-5.

"Автоматика ТЕЦ впоралася чітко. Станція відключилася від мережі, відкрилися запобіжні клапани і з потужними звуковими ефектами теплоцентраль скидала в атмосферу пар. Такою є запобіжна технологія за форс-мажорного сценарію зупинки ТЕЦ", — пояснив керівник ТЕЦ-5 Олександр Минкович.

Як повідомили у пресслужбі, зараз ТЕЦ-5 знаходиться на етапі розгляду та погодження нового договору про постачання газу, запропонованого компанією "Нафтогаз Трейдинг".

Нагадаємо, на початку березня на ТЕЦ-5 заявили, що собівартість виробництва електроенергії  вчетверо перевищує вартість електроенергії над ринком. З 1 березня Кабмін передбачив постачання газу за пільговою ціною 7,080 гривні за тисячу кубометрів для обмеженої кількості підприємств. ТЕЦ-5 до цього переліку не потрапила. 3 травня у компанії оголосили про призупинення роботи, але 17 травня заявили про поновлення діяльності.

Після цього у харківській ТЕЦ-5 заявили, що з 1 червня знову зупиняють роботу. Рішення про зупинення роботи було пов'язане з підвищенням ціни на газ: раніше "Нафтогаз Трейдинг" продавав газ ТЕЦ-5 по 7900 гривень за тисячу кубометрів, з 1 червня почала діяти нова ціна — 29 400 гривень за тисячу кубометрів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.