Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Терехова просять перейменувати вулицю у Харкові на честь патріарха

Фото з Вікіпедії
Йдеться про вулицю Малиновського.

Свято-Дмитрівська парафіяльна громада просить перейменувати вулицю Малиновського на вулицю Кардинала УГКЦ Йосифа Сліпого.

Заяву меру міста Ігорю Терехову з проханням змінити назву вулиці у Холодногірському районі відправили прихожани харківської греко-католицької церкви. Віряни вимагають виконати закон України "Про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів" та змінити назву вулиці Малиновського, бо Родіон Малиновський у 60-х був міністром оборони СРСР.

Натомість ініціатори перейменування пропонують назвати цю вулицю на честь кардинала католицької церкви Йосипа Сліпого, відомого громадського діяча, який був репресований радянською владою. 

"Адже на цій вулиці розташовується будинок колишньої Харківської пересильної в'язниці (Малиновського, 5), де митрополит перебував кілька тижнів у липні-серпні 1961 року під час етапу до Мордовських таборів", — йдеться в листі.

заявазаява

У серпні 2005 року на стінах колишньої пересильної тюрми встановили меморіальну дошку на честь кардинала, але через три роки її зірвали невідомі вандали. Знак кілька разів поновлювали і знову або зривали, або обливали фарбою, востаннє це трапилося напередодні російського вторгнення19 лютого 2022 року.

Як писав KHARKIV Today, 18 серпня депутати Харківської міської ради перейменували 10 вулиць

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.