Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 березня, 2021 - 10:37

Терехов запевняє, що Кернес готував його в якості наступника

Игорь Терехов и Геннадий Кернес. Фото: KHARKIV Today.
Ігор Терехов наслідує позицію Геннадія Кернеса.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов дав велике інтерв'ю всеукраїнському виданню "Бабель". Раніше тут вийшло інтерв'ю його головного конкурента, Михайла Добкіна, в двох частинах. Секретар Харківської міськради розповів про Авакова, Фукса, Ярославського і стосунках з Кирилом Тимошенком.

Ігор Терехов дуже обережно говорить про всіх політиків і не розуміє, чому його називають людиною Авакова, а не Кернеса. Каже, що п'ятий мер Харкова готував його своїм наступником: "Кернес готував вас як наступника? — Так". Про який період йдеться — після замаху або після того, як мера відправили на лікування в "Шаріте", з контексту незрозуміло.

Як пояснив Терехов, Кернес очікував від нього продовження розвитку Харкова і втілення розпочатих проєктів. На деяких проєктах наполягав Терехов, зокрема — будівництві зоопарку.

"Ми обговорювали проєкти, стратегії міста. Наприклад, зоопарк. Зараз Харківський зоопарк на реконструкції, його планують відкрити до Дня міста 23 серпня. Я наполіг, щоб його будували. Геннадій Адольфович упирався з приводу зоопарку, і це не суперництво з "Екопарком" Олександра Фельдмана. Після парку Горького виникло питання, що ж робити далі. Я запропонував робити зоопарк. І зоопарк — це буде бомба ... ", — пояснив Терехов  "Бабелю".

Терехов приймає позицію Кернеса в питанні присвоєння проспекту в Харкові імені маршала Жукова і демонтажу пам'ятника Леніну.

"Я вам точно кажу — Жуков. Виніс питання на сесію [міськради], і хто б що не робив — буде Жуков, — говорить Терехов. — Можна дізнатися, а хто сказав, що Жуков — не герой? Ви вважаєте Жукова героєм? Людина, яка разом з народом виграла війну проти нацизму, вважаєте? А можна я переверну ситуацію і скажу по-іншому? А що б було, якби Жуков не виграв війну? Де б ми з вами були?".

З приводу знесення пам'ятника Леніну Терехов наполягає: демонтаж став наругою, потрібно було поступати по-іншому.

Крім того, секретар Харківської міськради розповів у деталях, як потрапив до команди Геннадія Кернеса багато років тому.

"Арсен Борисович не міг спілкуватися ні з [міським головою] Михайлом Добкіним, ні з [секретарем Харківської міськради] Геннадієм Кернесом. Одного разу він мені сказав: "Слухай, ну ти ж комунікабельний, спробуй з ними вибудувати якусь лінію, тому що голова обласної державної адміністрації, мер міста, секретар міськради — між ними не може бути суперечностей, це шкодить області та місту ... Я спілкувався більше з Кернесом, ніж з Добкіним, і збудував систему балансу. Коли Авакова звільнили з посади голови обласної державної адміністрації, а на його місце призначили Добкіна, я відразу написав заяву про звільнення. Але з Кернесом продовжував спілкуватися. Він сказав: "Дивись, я звичайно зацікавлений, щоб ми працювали разом". Я відповів: "Не знаю, треба подумати". Ми тоді поговорили з Аваковим, який сказав, що ніякої політичної складової [в цьому призначенні] немає. Ми дуже довго потім розмовляли з Геннадієм Адольфовичем — в "Націоналі", потім в мерії, потім знову поїхали в "Національ". Такі розмови йшли кілька днів. У мене було дві умови: я ніколи не буду в Партії регіонів і ми не розмовляємо про Авакова. Він ці умови прийняв, і ми почали працювати", — згадує Терехов.

Як писав KHARKIV Today, п'ятий мер Харкова Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року в берлінській клініці "Шаріте" після ускладнень від коронавірусу. Його поховали 23 грудня на Алеї почесних харків'ян міського кладовища №2 на вулиці Пушкінській. 17 березня комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування прийняв рішення про призначення позачергових виборів харківського міського голови на 31 жовтня 2021 року. Тепер це рішення має підтримати Верховна Рада.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.