Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Терехов проти вуличних музикантів: кому дістануться харківські парки?

Фото: Борис Редин
З минулого тижня артистів почали проганяти з саду Шевченка.

Конфлікт мерії і вуличних артистів набирає обертів. Предметом суперечки став сад Шевченка. Секретар міськради Ігор Терехов вирішив, що там не можна грати на музичних інструментах. Музиканти так не вважають.

У п'ятницю, 28 травня, артисти виходять на концерт протесту "Парк Шевченко — не концтабір". Тиждень тому вуличних музикантів почали проганяти з міського саду.

Вигнання музикантів

Одним з перших неугодних артистів став Костянтин Олійник. Останні 7 років він час від часу грав на трубі у саду Шевченка. Тиждень тому до нього підійшли охоронці саду і заборонили грати. За його словами, співробітники охоронного агентства навіть погрожували йому.

"Мені сказали, що мене зроблять інвалідом, якщо я буду грати, охорона саду сказала. Причому це ексбійці АТО", — розповів музикант. 

Він відмовився йти, і тоді кілька охоронців стали навколо Костянтина і не підпускали до нього відвідувачів саду, які хотіли дати музикантові купюру в подяку за гру.

Його товариш по нещастю — бандурист Микола Гришко. Музикант з довгими сивими вусами у вишиванці часто грає в саду або на площі Конституції і так часто потрапляє в об'єктив фотографів, що став уже місцевою знаменитістю. Каже, що неприємності з охороною почалися приблизно з 21 травня.

"Починаючи з дня вишиванки заборонили і по сьогоднішній день. Два рази з тих пір мене проганяли: біля Оперного театру я грав і біля Дзеркального струменя", — розповів бандурист.

Лідер харківської групи Banderas Blues Band Володимир Бандерас каже, що проблеми з виступами в саду у музикантів почалися ще взимку.

бандерас
Володимир Бандерас (праворуч) під час виступу в саду Шевченка. Фото: facebook.com/vladimir.banderas

"Раніше ми виступали на всіх алеях парку, і це було добре, тому що в одному місці звучала музика для молодих, в іншому — для ветеранів, я грав блюз, хтось виступав у іншому стилі. До тих пір, поки нами не почали керувати. Взимку охоронці сказали, що всім тепер треба грати на одній алеї. Уявіть, що це таке — в одному місці грає різна музика, звуки перекривають один одного. Я розумію тих людей, яким таке не подобається, мені самому б не сподобалося. Через що я попросив охоронців дати мені можливість грати в іншому місці. Серед них знайшлися мої шанувальники, вони мене не чіпали", — розповів Володимир Бандерас KHARKIV Today.

Втім, незабаром грати заборонили всюди, і навіть шанувальники з числа охоронців нічого не змогли зробити для улюблених музикантів. Співробітники охоронної компанії "Зубр" підтверджують, що отримали усне розпорядження від представників "Харківзеленбуду", на балансі якого значиться сад, прибрати з паркової зони всіх музикантів, з підсилювачами і без. Незабаром сам секретар міськради Ігор Терехов заявив, що це була його ініціатива. Він розповів, що отримав звернення від харків'ян, які скаржилися на шум у саду.

"Люди, приходячи на відпочинок, не могли спокійно відпочивати, бо дуже голосно на всіх локаціях грала музика. Відтак ми домовилися, що музиканти не будуть там грати. Але це не означає, що ми їх якось ображаємо. Ми дамо їм місце, наприклад, на площі біля Оперного театру, де зможуть збиратися люди і слухати їх музику. Мені самому подобається вулична музика, але якщо людям це заважає відпочивати, значить, музика звучатиме в іншому місці ", — заявив Терехов.

Між тим музикантам заборонили грати ще і у сквері "Стрілка", у Саржиному яру і парку Горького.

Концерти протесту

Відео та фото охоронців саду Шевченка, які проганяють літніх музикантів, розлетілися по соцмережах і підняли хвилю обурень. Боротьба набула політичного забарвлення, музикантів почали підтримувати представники різних партій і рухів. На захист Миколи Гришка став "Правий сектор". 25 травня декілька міцних спортивних представників організації супроводжували бандуриста у саду, щоб простежити, чи будуть йому перешкоджати охоронці. Останні не зважилися вступити у конфлікт, але наступного дня, коли кобзар прийшов один, історія повторилася.

Музиканти теж не здаються. Костянтин Олійник зі своєю трубою перемістився до стін міськради і обіцяє час від часу грати там до тих пір, поки Ігор Терехов не скасує свою усну заборону на музику в саду. 25 травня Ігор Терехов запросив на зустріч Костянтина Олійника і Володимира Бандераса. Музиканти розповіли, що так ні про що і не домовилися з чиновником. Тепер вони кличуть усіх на акцію протесту до пам'ятника Шевченку. 28 травня о третій годині дня там почнеться мітинг-концерт. Музиканти будуть вимагати повернути їм право вільно грати в саду Шевченка та інших парках.

Згідно із законом правда — на їхньому боці. Ні в законах України, ні в розпорядженнях Харківського міського голови або рішеннях сесій міськради ніде не сказано про те, що не можна грати на музичних інструментах в садах і парках.

Харківські музиканти — не єдині, кому довелося боротися за право музикувати на вулиці. З 2013 року мерія Праги обмежує кількість місць, де можна виступати. До муніципалітету поскаржилися місцеві жителі, які вирішили, що в місті дуже шумно через музикантів. Під забороною для виступів виявилося багато районів. Тоді з'явився фестиваль вуличних культур "Прага живе музикою". Він проходив щорічно до карантинів. На час проведення фестивалю всі заборони скасовувалися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Харкова пройде музичний марафон

У Німеччині майже у будь-якому місті для виступу на вулиці потрібна ліцензія. Наприклад, у Мюнхені для виступу на головній площі Марієнплац необхідно пройти відбір і заплатити за дозвіл 10 євро. Щодня видається 10 таких ліцензій: 5 музикантів виступають до обіду і 5 — після.

Ліцензія на вуличні концерти потрібна і у Великобританії. А у столиці музики Відні безперешкодно грати можна скрізь, крім метро, ​​але тільки до 22:00.

У США не можна грати поруч з лікарнями і житловими кварталами, а музиканти не повинні перегороджувати входи до будівель і громадського транспорту.

             

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.