Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Терехов просить закрити небо над Україною

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Харківський міський голова готує звернення до мерів інших міст.

Мери міст висловили підтримку Президенту України Володимиру Зеленському, котрий вимагає від країн світу закрити небо над Україною.

Харківський міський голова Ігор Терехов готує звернення до мерів інших міст, де підтримує президента щодо закриття повітряного простору України. Про це пише "Суспільне" із посиланням на виступ Ігоря Терехова в ефірі національного телеканалу.

"Це обов'язково. І тут я підтримую Президента України Володимира Зеленського, який цього вимагає, я підтримую своїх колег — мерів інших міст. Я знаю, що Геннадій Труханов звернувся. Я теж зараз звернуся до мерів наших міст-побратимів, у нас дуже багато міст-побратимів (місто Харків —  єдине місто, яке має нагороду Ради Європи, і ми входимо до цієї почесної когорти міст), з тим, щоб усі підтримали закриття неба. Закривши небо, ми врятуємо не одну сотню людських життів. Цього я б дуже хотів",  —  сказав Терехов.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський вимагає у країн Заходу закрити повітряний простір над Україною, щоб від обстрілів та авіанальотів  перестали гинути мирні жителі України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Оккупанты возобновили обстрелы Салтовки. Спасатели не смогли помочь людям

"Ми хочемо запровадити закриття неба, тому що конкретно вбивають наших людей. Це відбувається з території Білорусі і з території Росії. Літають ці ракети, бомби, "Іскандери", літаки, бомбардувальники", — пояснил Владимир Зеленский. — Я сказав: якщо ви не можете запровадити закриття неба зараз, то зараз дайте нам термін — коли. Якщо ви зараз не можете дати українцям термін, коли ви це запровадите, скажіть, яка кількість людей повинна зірватися? Скільки треба рук, ніг, голів, щоб вони були відірвані, щоб вони відлетіли, щоб достукатись до вас, щоб ви це закрили? Скільки треба? Кількість скажіть! Я піду, ми будемо рахувати, і почекаємо до цього моменту".

Проте відповіді від керівництва країн не було. До цього звернення тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що закриття неба над Україною вимагатиме від США атакувати російські літаки, що поставить США та партнерів НАТО під загрозу.

"Ми вимушені будемо нападати на ці літаки. Це буде пряма ескалація чинного конфлікту, а ми прагнемо деескалації", — сказала Квін в інтерв'ю "Новому часу".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.