Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Тенденції на ринку праці в Харкові

Через повномасштабне вторгнення рф велика частка харків’ян були скорочені з посад або звільнилися за власним бажанням.

За офіційними даними, в січні 2023 року в області було зареєстровано 16,5 тис. безробітних осіб. Проте представники служби зайнятості коментують, що ситуація покращується. Станом на березень кількість людей, не забезпечених можливістю працювати, скоротилася на 30%.

Варто додати, що місцевим жителям та ВПО активно пропонується робота Харків на сайті-агрегаторі вакансій Jooble. Тут можна ознайомитися з актуальними оголошеннями та відгукнутися на них.

Як зараз виглядає ринок праці у Харкові?

У березні на сайтах з пошуку роботи відкрито близько 2 тис. пропозицій, також близько 1 тис. розміщено у Харківському обласному центрі зайнятості. Ситуація, на жаль, залишається складною через високу конкуренцію – близько 16 людей на 1 посаду. Середня зарплата у місті зараз знаходиться на рівні 15000 гривень.

Експерти компанії Jooble у 2023 році спостерігають наступні тенденції на ринку праці Харкова:

Стрімка українізація – близько 90% опублікованих вакансій складені українською мовою, залишок – російською. Варто зазначити, що до 24 лютого ситуація була зворотною – тільки 15% з розміщених оголошень були написані державною мовою.

Перехід до віддаленої роботи – як і під час пандемії 2020 року, на посадах, які не вимагають постійної присутності персоналу в офісах, діє онлайн-формат праці. Це пов’язано з постійними ворожими атаками та загрозою життям та безпеці фахівців, необхідністю скоротити витрати на обслуговування приміщень, періодичними відключеннями електроенергії.

Переважання вакансій з обов’язковим досвідом – через високу конкуренцію роботодавці віддають перевагу кандидатам з широким досвідом, кількість пропозицій для осіб без нього значно зменшилась.

Збільшення кількості релокованих підприємств та фахівців – через постійну небезпеку у регіоні великі харківські бізнеси перенесли свої потужності у західні області. Зі свого боку, місцеві жителі через нестачу робочих місць все частіше виїжджають на заробітки за кордон.

На початку 2023 року на Харківщині також почав працювати всеукраїнський проєкт "Армія відновлення", який проходить під керівництвом служби зайнятості. Його суть полягає у тому, що безробітних осіб залучають до ліквідації наслідків ворожих атак (розбору завалів, надання допомоги постраждалим тощо) та роботи у "Пунктах незламності". Заробітна плата за місяць дорівнює мінімальній – 6700 гривень.

Топ-5 затребуваних спеціалістів у Харкові

У березні найбільша кількість вакансій знаходиться у сферах обслуговування, маркетингу та продаж, бухгалтерії та аудиту, адміністрації та керівництва середньої ланки, логістики. Нижче буде наведений 5 найпопулярніших посад у регіоні з описанням вимог до кандидатів та розмірів заробітних плат.

1. Менеджер з продажу

Менеджери з продажу – це фахівці, які відповідають за реалізацію товарів чи послуг компанії. В обов’язках спеціалістів зазначають:

роботу з клієнтською базою та активний пошук нових покупців;

підтримку відносин з наявними клієнтами;

укладання угод та слідкування за виконанням умов;

контроль дебіторської заборгованості;

ведення звітностей;

ведення листувань, телефонних перемовин з потенційними покупцями.

Більшість роботодавців не вимагають досвіду та вказують, що навчають кандидатів, надають скрипти для спілкування з клієнтами. Основними вимогами є комунікаційні навички, вільне володіння українською та російською мовами, вміння ефективно презентувати продукти або послуги та встановлювати ділові зв’язки. Заробітна плата залежить від загальної суми закритих за місяць продажів, у вакансіях зазначаються орієнтовний розмір 10-30 тис. гривень.

2. Продавець-консультант

Фахівці сьогодні запрошуються на роботу у супермаркетах, магазинах одягу, взуття, побутової техніки, косметики, ювелірних прикрас та інших закладах. У вакансіях від кандидатів вимагають тільки високий рівень комунікабельності, вміння працювати з людьми, розуміння принципів культури обслуговування та етики спілкування.

На цій посаді працівникам пропонують тільки фіксовану заробітну плату в межах 12500-18000 гривень. До обов’язків входять зустріч та обслуговування клієнтів, консультування щодо характеристик товарів, надання рекомендацій, розрахунок на касі та контроль чистоти, порядку на торгівельному майданчику.

3. Бухгалтер

Робота фахівців пов'язана з обліком фінансової діяльності підприємств, установ та організацій, тому у цій сфері від усіх фахівців вимагають досвід роботи не менше 2 років та вищу освіту. Основні обов’язки сьогодні наступні:

ведення первинної документації 1С;

бухгалтерський облік;

складання звітів про фінансово-господарську діяльність підприємства;

опрацювання податкової звітності;

взаємодія з банками, контроль за проведенням грошових операцій та роботою каси;

робота з аудиторськими компаніями та проведення перевірок.

У 2023 році середня зарплата бухгалтера в Харкові складає приблизно 15000-20000 гривень на місяць, але може бути й вищою для більш відповідальних посад.

4. Адміністратор

Спеціалісти з управління персоналом та роботи з клієнтами в місті потрібні в ресторани, магазини одягу та взуття, салони краси та медичні установи. Працівники також працюють з базами даних, проводять співбесіди, ведуть соціальні мережі, допомагають клієнтам у вирішенні конфліктних ситуацій тощо. На місяць адміністратором пропонують 8000-15000 гривень.

5. Водії

Логістичні компанії зараз активно набирають на роботу водіїв з категоріями посвідчення B, C, E для розвезень вантажів в межах України та за кордон. Кандидати повинні мати стаж від 2 років, бути уважними, порядними та відповідальними. У деяких вакансіях просять рекомендації з попередніх місць роботи. Водіям, що пересуваються в межах країни, пропонують 15000-25000 гривень, а міжнародникам – 30000-50000 гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.