Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Танкова бригада, яка боронить Харківщину, стала Залізною

Фото: соцсети 3-й танковой бригады.
Президент підписав Указ на День Незалежності України.

Харківщину захищає від російських загарбників Третя окрема танкова Залізна бригада.

Бригада стала "залізною" завдяки указу Президента України № 606/2022, підписаним в День Незалежності.

"З метою відновлення історичних традицій національного війська, зважаючи на ефективне виконання бойових завдань під час захисту територіальної цілісності та незалежності України, постановляю присвоїти військовим частинам Сухопутних військ Збройних Сил України: 3-й окремій танковій бригаді почесне найменування "Залізна" та надалі іменувати її – 3 окрема танкова Залізна бригада", - сказано в документі.

"Почесне найменування "Залізна" - це визнання мужності і сталевої волі наших військовослужбовців, сили й незламності нашого бойового духу, - наголосив командир Залізної бригади полковник Роман Шеремет. - Дякую всім побратимам і посестрам. Дякую кожному бійцеві. Щиро пишаюся вами. Гордий за всіх нас. Своє почесне найменування ми довели нашим бойовим шляхом. Переконаний, що підтвердимо його подальшою боротьбою за свободу й волю України, підтвердимо перемогою над клятим ворогом".

Український журналіст Дмитро Гнап, який служить в бригаді, говорить, що таку назву отримали не через те, що воюють танками.

"А через моїх побратимів - людей залізної волі. І залізного ж духу. Людей, які можуть на морозі голими руками і підручними засобами ремонтувати танки. Які можуть не спати кілька діб і успішно громити русню. Які, навіть, після прямого влучання ворожого снаряду і контузії, продовжують бій. Це велика честь - бути серед таких людей на війні. І президент своїм указом лише закріпив те, що я і так і знаю: 3 окрема танкова бригада - це залізний кулак ЗСУ", - написав Гнап.

Третя танкова бригада з весни разом з побратимами з Добровольчого батальйону "Карпатська Січ" стримує наступ росіян під Ізюмом.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.