Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Тімоті Снайдер і Святослав Вакарчук отримали почесні звання у Харкові

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Звання присвоїв ХНУ ім. Каразіна.

Святослав Вакарчук і Тімоті Снайдер пообіцяли відвідати харківський виш.

20 березня Вчена рада Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна присвоїда звання "Почесний доктор ХНУ ім. В. Н. Каразіна" музиканту й громадському діячеві Святославу Вакарчуку та американському історику й письменнику Тімоті Девіду Снайдеру. Про це повідомили на офіційній сторінці ХНУ ім. Каразіна у Facebook.

"Спільнота Каразінського університету поповнилася, у нас з'явилися ще два почесні доктори. Я впевнена, що разом ми зробимо дуже багато для університету, освіти, науки та просвітництва, для нашої Перемоги! Новообрані почесні доктори університету також пообіцяли обов'язково відвідати Каразінський, тому ми дуже чекаємо та будемо раді вітати їх у Харкові", — сказала ректорка ХНУ ім. Каразіна Тетяна Кагановська.

в
Святослав Вакарчук. Фото: 93-я бригада "Холодний Яр"

Зазначимо, Святослав Вакарчук допомагає українським військовим та містам під час війни. Зокрема, він став першим благодійником проєкту "Збережіть українську культуру". Співак передав на відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди у Харківській області, який обстріляли окупанти в травні, 350 000 гривень.

т
Володимир Зеленський і Тімоті Снайдер. Фото: Володимир Зеленський

Тімоті Снайдер ще у 2014 році виступив проти російської агресії. У 2018 році доєднався до підписання відкритого листа, в якому був заклик до світових лідерів виступити на захист українського режисера Олега Сенцова та інших політичних в'язнів у Росії.

У вересні минулого року Снайдер приїздив в Україну та говорив із президентом Володимиром Зеленським. Зеленський тоді розповів, що Снайдер планує фрагменти розмови використати у своїй майбутній книжці.

"Про питання свободи, безпеки та вибору, роль правди в політиці та дипломатії говорили сьогодні з професором Єльського університету Тімоті Снайдером. Поділився своїми спогадами про початок повномасштабного вторгнення та Нормандську зустріч 2019 року", — розповів Зеленський 10 вересня.

У листопаді 2022 року Тімоті Снайдер став десятим амбасадором глобальної ініціативи UNITED24, яка була запущена у травні 2022 року на підтримку України під час війни. Снайдер відповідав за збір грошей на систему протидії російським безпілотникам.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.