Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Світовий банк профінансує тепло у Харкові

Фото: KHARKIV Today.

Світовий банк виділив прифронтовим регіонам України 116 мільйонів доларів на енергетичну стійкість.

Ці гроші мають бути спрямовані на відновлення систем теплопостачання та зміцнення енергетичної стійкості громад. Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій України. Йдеться про такі міста: Харків, Суми, Чернігів, Миколаїв, Кривий Ріг, Кременчук і Славуту.

Ці гроші нададуть у вигляді гранту в рамках другого етапу інвестиційного проекту "Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів" за програмою конференції в Італії з відновлення України. Міста зможуть закупити газові когенераційні установки, спецтехніку, спеціалізоване обладнання та матеріали для теплопостачального сектору.

"Ми дякуємо нашим партнерам зі Світового Банку за послідовну підтримку України. Важливо, що досягнуті домовленості передбачають ґрантову підтримку саме прифронтових регіонів. Це важливий крок у зміцненні енергетичної безпеки України, особливо в часі повномасштабної російської агресії", — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.

У Мінрозвитку громад нагадали, що раніше Світовий банк дав Харкову 47 мільйонів доларів для відновлення критичної інфраструктури після російських обстрілів у березні-квітні 2024 року.

"Основна частина енергетичного обладнання вже поставлена в місто та допоможе більш стабільно пройти наступні опалювальні сезони. Враховуючи позитивний досвід співпраці з Харковом, стало можливим масштабування такої допомоги ще на 6 міст України", — повідомили у Міністерстві.

Нагадаємо, з полів Риму міський голова Терехов повідомив, що Світовий банк надасть Харкову 33 мільйони доларів на енергетику. Місто планує за ці гроші зробити 8,5 мегават власної генерації. Раніше мер говорив, що місто хоче збудувати "енергетичний острів" у місті на випадок блекаутів. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.