Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть жителя Ізюмщини, який заготовляв хліб при окупантах

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловік перебуває під вартою.

Окупанти надавали колаборанту вказівки про те, як повинно працювати підприємство.

До Комінтернівського районного суду Харкова передали обвинувальний акт стосовно 56-річного чоловіка, який під час окупації працював на загарбників. Колаборант приймав на зберігання в окупованому місті українське зерно. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, у серпні 2022 року, коли Балаклія була захоплена, цей чоловік влаштувався так званим "виконуючим обов'язки директора" українського хлібоприймального товариства з обмеженою відповідальністю. До війни він працював там головним інженером. Колаборант ходив до окупантів на наради.

"Так, щоденно "директор" проводив наради з працівниками підприємства та розподіляв роботу між співробітниками. Він брав участь у нарадах окупаційної адміністрації м. Балаклія, на яких отримував вказівки щодо подальшого провадження господарської діяльності підприємства. Крім того, обвинувачений підписував договори, відповідно до яких приймав на зберігання українське зерно", — розповіли у прокуратурі.

Обвинувальний акт сформували за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Чоловікові загрожує штраф до 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або тюрма від трьох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років та з конфіскацією майна. Колаборант знаходиться під вартою.

Як писав KHARKIV Today, під час стабілізаційних заходів у звільнених районах Харківської області слідчі знайшли й затримали 40-річного приватного підприємця з Шевченкового, який займався вирощуванням та оптовим продажем сільськогосподарських культур. Він вивіз до Росії понад тисячу тонн українського зерна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.