Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть директора полтавської фірми, який вкрав гроші на ремонті пошкодженого Росією будинку

Фото: Харківська обласна прокуратура
Досудове розслідування завершено, обвинувальний акт у суді.

Це перша справа щодо привласнення коштів на ремонті пошкодженого через обстріл будинку, яку передали до суду у Харківській області.

До Дзержинського суду Харкова передали обвинувальний акт стосовно директора фірми, який привласнив гроші під час ремонту пошкодженого через війну будинку. Він отримав майже 200 000 гривень за роботу, яка насправді не була виконана.

Як установило слідство, із цією фірмою у грудні 2022 року департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації уклав договір. Він стосувався проведення капремонту багатоквартирного житлового будинку у селищі Золочів. Будинок був пошкоджений під час обстрілу із боку російських окупантів. Однак директор цього товариства з обмеженою відповідальністю підробив акти виконаних робіт і привласнив гроші.

"Для досягнення своєї злочинної мети підрядник забезпечив виконання вказаних робіт зі значно зменшеними обсягами, ніж ті, що були зазначені в офіційних документах. Після цього він надав замовнику підроблені акти, інформація у яких не відповідала дійсності. "У кишеню" директора ТОВ надійшло майже 200 тисяч гривень за роботи, які фактично по житловому будинку виконано не було", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними пресслужби прокуратури, директор полтавської фірми, яка виконувала роботи, під час досудового розслідування не визнав своєї провини. Але уже відшкодував усі збитки, завдані під час ремонту.

Обвинувальний акт щодо директора фірми складений за ч. 4 ст. 191 і ч. 1 ст. 366 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, та службове підроблення) Кримінального кодексу України.

б

Як писав KHARKIV Today, станом на кінець квітня 2023 року у Харківській області було відкрито 40 кримінальних проваджень для перевірки фактів розкрадання та привласнення бюджетних коштів, виділених на ремонт житлових будинків, об'єктів цивільної та критичної інфраструктури, що зазнали руйнувань під час широкомасштабної війни. Слідчі перевіряли виконані роботи на 268 об'єктах на загальну суму укладених договорів понад пів мільярда гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.