Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть двох окупантів, які з танка розстріляли село неподалік Харкова

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Навідник і командир екіпажу перебувають у розшуку.

Окупанти відкрили вогонь із танку по житлових будинках, аби "провчити" мешканців.

У Харківському районному суді судитимуть двох російських військових — 20-річного навідника-оператора танка та 21-річного командира танка, які обстріляли житлові будинки у селі Верхня Роганка. Встановлено, що вони служать рядовими у 1-му танковому взводі 1-ї танкової роти 1-го танкового батальйону 138-ї окремої гвардійської мотострілецької Красносільської ордена Леніна, Червонопрапорної бригади.  

Наприкінці квітня 2022 року двоє обвинувачених пересувалися танком у бік виїзду із окупованого села Верхня Роганка до окупованого Шестакового (Вовчанська траса). Танк почав стріляти по житлових будинках і здійснив щонайменше чотири постріли осколково-фугасними снарядами з гармати 125-го калібру. Унаслідок обстрілу будинки зазнали руйнувань, люди були вимушені евакуюватися в інші населені пункти.

"Зупинившись, обвинувачені прямою наводкою здійснили обстріл по цивільній інфраструктурі села Верхня Роганка Харківського району. Це вони зробили для того, щоб "провчити" населення. Коли обвинувачені перебували у цьому селі, у одного з них зникла сумка з особистими речами. Окупанти шукали її у місцевих, проте так і не знайшли. Обвинувачені сказали людям, що якщо не знайдуть сумку, то битимуть по їхніх будинках, що і зробили", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо двох окупантів склали за ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Їх судитимуть заочно, оскільки вони знаходяться у розшуку.

зз

Як писав KHARKIV Today, слідчі ідентифікували двох російських окупантів, які застрелили дитячого письменника Володимира Вакуленка та вбили ще принаймні трьох жителів. Це уродженці міста Луганськ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.