Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суддю з Харківської області підозрюють у державній зраді

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
У Дворічанському райсуді проводять обшуки.

Один суддя приїхав в окуповане селище працювати на загарбників, син іншого судді влаштувався у ФСБ у Криму.

У селищі Дворічна Куп'янського району пройшли обшуки за справами, пов'язаними з державною зрадою суддів.

"Відомо, що один із суддів після повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну добровільно виїхав з підконтрольного українським військовим міста Харківської області до окупованого населеного пункту", — розповіли в прокуратурі.

Крім того, правоохоронці з'ясували, що син іншого судді раніше служив у підрозділах Служби безпеки України, але під час анексії Криму перейшов на бік окупантів і почав працювати у ФСБ. Він обвинувачується за ч. 1 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України. Його оголосили в розшук.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, з початку війни за фактом держзради підозру отримали 59 людей, 42 із них є колишніми працівниками поліції, дев'ять — працівниками Державної податкової служби, троє — це судді, четверо — працівники лісгоспів та один — співробітник Державної міграційної служби.

За ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України підозрюють трьох колишніх працівників поліції, двох співробітників митниці та двох працівників лісгоспу.

До суду спрямували 27 обвинувальних актів за ст. 111 щодо 27 людей і три — за ст. 111-1 щодо трьох людей.

Як писав KHARKIV Today, голова Вовчанського районного суду Ірина Уханьова після окупації міста почала створювати фейковий суд, а під час осіннього контрнаступу Збройних сил України втекла в Росію.

Нагадаємо, зрадником також виявився голова Балаклійського районного суду Харківської області Володимир Купін. Він виїхав із Балаклії до Куп'янська та влаштувався до "временной гражданской администрации Харьковской области" окупантів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.