Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд зобов'язав "Харківські теплові мережі" заплатити 1,4 мільярда боргу

Сотрудники "ХТС" предлагают оплатить коммунальные в счет своей зарплаты и берут деньги "на руки". Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
"Харківські тепломережі" заборгували за газ.

"Харківські тепломережі" не розрахувалися з "Нафтогазом" за спожитий з жовтня 2018 по вересень 2019 року газ.

4 березня Господарський суд Харківської області вирішив стягнути з комунального підприємства "Харківські теплові мережі" 1,4 мільярда гривень боргу перед акціонерним товариством "Нафтогаз України". відповідне рішення опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зокрема, "Харківські тепломережі" повинні заплатити пеню в розмірі 26 мільйонів гривень, 3% річних в сумі 74 мільйонів гривень, інфляційні витрати — 58 мільйонів гривень і судовий збір — 367 тисяч гривень.

Рішення вступить в законну силу після завершення терміну подання апеляційної скарги влади.

Згідно з матеріалами справи, "Нафтогаз України" подав позов до Господарського суду Харківської області 21 грудня 2020 року. В обґрунтуванні до позову він вказав, що "Харківські тепломережі" не виконали свої зобов'язання за договором поставки природного газу від 9 жовтня 2018 року в частині розрахунків за фактично переданий природний газ з жовтня 2018 по вересень 2019 року.

Відповідач — КП "Харківські тепломережі" визнало, що повинно заплатити основний борг — 1,4 мільярда гривень, 3% річних та інфляційні витрати. Однак розмір пені попросив зменшити на 85,6%, визнавав пеню за період з 27 листопада по 11 березня 2020 року в сумі 174 мільйони гривень, аргументуючи тим, що під час карантину, з 12 березня 2020 року, від пені підприємства звільняються.

У договорі зазначено: сторони домовилися, що "Харківські тепломережі" повинні повністю розраховуватися за фактично переданий природний газ до 25 числа місяця (включно), наступного за місяцем поставки газу.

Протягом жовтня-грудня 2018 року, лютого-вересня 2019 року "Нафтогаз" поставив "Харківським тепломережам" газу на 3,9 мільярда гривень. Однак розрахувався замовник частково — на 2,3 мільярда гривень. Станом на 31 серпня 2020 року заборгованість становила 1,4 мільярда гривень.

Позивач запевнив, що "Харківські тепломережі" розраховувалися за газ несвоєчасно, тому стали нараховувати пеню, 3% річних та інфляційних витрат за порушення умов господарського зобов'язання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мегабанк" хоче забирати гроші харків'ян за борг "тепломереж"

Суд вирішив, що має право зменшити розмір пені, щоб стимулювати боржника заплатити основний борг, тим паче, що боржник знаходиться в скрутному становищі, а санкції — надмірно великі порівняно із збитками кредитора. До того ж, санкції можуть торкнутися інтересів територіальної громади, коли підприємство не зможе централізовано постачати їй тепло і гарячу воду.

"Є матеріали справи, які свідчать про важкий фінансовий стан відповідача, викликаний неплатежами різних категорій споживачів за спожиту теплову енергію, невідповідність тарифів за теплову енергію для населення з фактичними витратами на її виробництво", — сказано в рішенні суду.

Зокрема, відповідач подав довідку про заборгованість за спожиту теплову енергію від 12 січня 2021 року,довідку про кількість теплової енергії, відпущеної "Харківськими тепломережами" споживачам за 2019 рік, звіт про фінансовий стан на 30 вересня 2020 року.

Станом на 1 січня 2021 року борг перед "Харківськими тепломережами" за спожиту теплову енергію становив 4 мільярди гривень, з яких 3,6 мільярда — заборгованість населення. Загальна сума збитків підприємства на 30 вересня 2020 року становила 7,9 мільярда гривень. Відтак суд вирішив зменшити розмір пені до 85,6% (до 26 мільйонів гривень), інші вимоги позивача виконав.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.