Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд закрив справу про державну зраду старости з Харківської області

Фото: соцмережі.
Людмила Вакуленко (друга зліва) виправдана.

Староста села Козача Лопань Людмила Вакуленко більше не знаходиться під підозрою.

6 березня Дергачівський районний суд Харківської області ухвалив рішення щодо закриття кримінального провадження, де підозрювана — староста селища Козача Лопань Дергачівської громади (Харківський район) Людмила Вакуленко. Про це повідомив начальник Дергачівської міської військової адміністрації В'ячеслав Задоренко у відеозверненні, опублікованому у своєму Telegram.

У своєму відеозверненні Задоренко подякував за рішення щодо Вакуленко суддям, прокурору Харківської області Олександру Фільчакову та адвокатам. Він зазначив, що Вакуленко не зраджувала селище та державу.

"Сьогодні в судовому засіданні було розглянуто справу проти старости Козачолопанського старостинського округу Вакуленко Людмили Михайлівни, де відбувалося звинувачення у державній зраді. Але завдячуючи професіоналізму нашої прокуратури, особисто — прокурору Харківської області Фільчакову Олександру Васильовичу та колегії суддів Дергачівського суду, сьогодні було прийнято рішення про скасування підозри, закриття кримінального провадження і доведено, що Людмила Михайлівна — дійсно патріот свого селища, своєї держави, яка не зрадила свою країну, була поруч з громадянами, допомагала місцевим людям, тож я вдячний прокуратурі, суду, а також адвокатам, які представляли інтереси Людмили Михайлівни за таку нелегку справу, але все ж таки справедливість є. Ми бачимо професійність суддів, які прийняли виважене рішення. І Людмила Михайлівна ні в чому не винувата. Працюємо далі, разом до перемоги", — сказав Задоренко.

На відео Задоренко стояв у залі суду разом із Вакуленко. Староста Козачої Лопані також висловилася з приводу рішення суду.

"Я теж хочу подякувати всіх, хто мене підтримав, всіх, хто мене почув, і хто повірив мені. Дуже вдячна", — сказала Вакуленко.

Інформацію щодо закриття справи Вакуленко підтвердив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

"Справу було закрито Дергачівським районним судом за ч. 3 ст. 111 ККУ, оскільки особа отримала завдання від окупаційних військ, але повідомила про це у правоохоронні органи і завдання окупантів не виконувала", — пояснив Чубенко.

Як писав KHARKIV Today, старості Козачолопанського старостинського округу Людмилі Вакуленко заочно оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України ще на початку травня 2022 року.

Слідство вважало, що Вакуленко перейшла на бік ворога. Вона проводила роботу з налагодження постачання так званої гуманітарної допомоги з РФ і висвітлювала це у російських ЗМІ.

"До того ж жінка вербує з-поміж місцевого населення людей, які можуть працювати на користь агресора", — розповідали тоді у прокуратурі.

Козача Лопань була під окупацією з першого дня війни, селище звільнили 11 вересня під час масштабного контрнаступу Збройних сил України. В'ячеслав Задоренко записав відео, на якому він разом із Людмилою Вакуленко тримає український прапор.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.