Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд заборонив партію "ОПЗЖ" в Україні

Рішення прийняв Восьмий апеляційний адміністративний суд.

"ОПЗЖ" стала одинадцятою партією, яку заборонили в Україні.

20 червня у Львові Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції щодо заборони в Україні політичної партії "Опозиційна платформа — За життя". Про це повідомляє громадська організація "Рух "ЧЕСНО".

"За рішенням суду щодо партії ОПЗЖ, майно цієї політсили передано на користь держави. Це рішення можна оскаржити протягом 20 днів у Верховному Суді", — зазначили у "ЧЕСНО".

Як пояснив аналітик Олексій Роговик, розгляд справи сукупно тривав 5-6 годин: перша частина засідання почалася у минулий четвер, але була оголошена перерва до понеділка 20 червня. "Опозиційна платформа — За життя" стала першою партією, яка захищала себе у суді. Представник "ОПЗЖ" брав участь за допомогою відеозв'язку.

"Таким чином, ОПЗЖ — це вже 11 партія, діяльність якої заборонено в судовому порядку. Разом з тим, це єдина парламентська партія зі справді значним представництвом у місцевих радах", — пояснили у "ЧЕСНО".

Зазначимо, уповноваженими особами "ОПЗЖ" є нардепи Вадим Рабінович, Віктор Медведчук та Юрій Бойко.

Нагадаємо, із харківських народних депутатів партію "Опозиційна платформа — За життя" представляв до війни Олександр Фельдман. Проте 15 березня Фельдман повідомив про свій вихід з "ОПЗЖ".

Депутати від "ОПЗЖ" у міськраді: Альона Агеєнко, Євген Андрійчук, Анастасія Губіна, Сергій Данило, Віталій Кириленко, Віктор Ларченко, Андрій Лесик, Сергій Насінник, Денис Нев'ядомський, Ігор Овечкин, Ігор Полупанов, Анатолій Родзинський, Джавід Саід, Марія Скоробагач, Андрій Спаський, Едуард Тичков, Віктор Фісун, Дмитро Хівренко, Ігор Шрам.

Депутати від "ОПЗЖ" в Харківській обласній раді — Ігор Райнін, Андрій Стронов, Валерій Власов, Володимир Рябко, Сергій Хурсенко, Олексій Лесик, Максим Прядко, Артур Северінов, Світлана Естеровська, Олександр Андрєєв, Андрій Малиш, Володимир Скоробагач, Віталій Литвинов, Тетяна Коробко, Олександр Діденко, Ганна Ващенко, Армен Бакманян, Олена Бочарнікова, Валерій Білокудря, Богдан Мальований, Антон Ніколаєнко, Микита Шенцев, Володимир Юрков, Василь Россіхін, Сергій Гладкоскок, Валерій Говоров, Леонід Заярний.

У травні на сесії облради 28 депутатів заявили про вихід з "ОПЗЖ", 12 депутатів створили нову депутатську групу — "Відновлення України".

Як писав KHARKIV Today, 19 березня Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про зупинення діяльності проросійських партій під час війни

Тимчасово заборонені політичні партії — "Опозиційна платформа — За життя", "Партія Шарія", "Наші", "Опозиційний блок", "Ліва опозиція", "Союз лівих сил", "Держава", "Прогресивна соціалістична партія України", "Соціалістична партія "Україна", партія "Соціалісти", "Блок Володимира Сальдо".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.