Суд вирішив поки що не допитувати Геращенка у справі Кернеса
Представник потерпілого і прокурор порушили питання про виклик на допит як свідка Антона Геращенка, захист обвинувачених наполягав на його допиті після інших свідків. Суд вирішив поки що не допитувати Геращенка.
21 лютого у Київському районному суді Полтави пройшло засідання у справі, де обвинувачений — харківський міський голова Геннадій Кернес та його охоронці Віталій Блинник та Євген Сміцький. На засіданні продовжили допитувати свідків. Засідання проводили у режимі відеоконференції — частина учасників була у Київському райсуді Полтави, частина у Харківському апеляційному суді, частина —в Ірпінському міському суді Київської області.
На засіданні були присутні захисники обвинувачених Олександр Гунченко, Лідія Ізовітова, Юлія Плетньова, обвинувачені Віталій Блинник та Євген Сміцький, адвокат потерпілих Тетяна Зелькіна та шестеро свідків. П'ятеро свідків з'явилися до харківського суду, один хотів взяти участь у засіданні у режимі відеоконференції з Ірпінського райсуду Києва. Проте захист обвинувачених виступив проти його допиту, оскільки він перебував у залі суду разом із адвокатом Тетяною Зелькіною.
"Хотів би ще раз звернути увагу суду на те, що не свідок, як сказав прокурор, визначає куди йому зручно і як йому вигідно і де йому давати свідчення. Ми спостерігаємо, що свідку Васильєву зручно давати свідчення в Ірпінському суді, поряд адвокат Зелькіна, вони бажають допит свідка Васильєва та інших свідків проводити у Полтаві, нехай він буде таким люб'язним і прибуде до Київського райсуду Полтави і ми приїдемо і допитаємо. Сторона захисту відмовляється допитувати свідка Васильєва, це наше право. Наполягаємо на своєму клопотанні", — сказав представник родини Кернеса Олександр Гунченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сина Кернеса померла дружина
Як пояснила Тетяна Зелькіна, свідок з'явився до суду Києва, оскільки йому не зручно їхати до Харкова, він проживає у Києві. Суд дозволив проводити допит Васильєва. Допитували свідка понад дві години, решту п'ятеро свідків допитати не встигли. На засіданні порушили питання про допит Антона Геращенка, проте представники обвинувачених та прокурор просили спочатку допитати тих, хто отримав повістку до суду, проте не встиг виступити.
"Як сьогодні допитували Васильєва — більше двох годин, свідки навіть не дочекалися. Я вважаю, що необхідно з'ясувати свідчення інших свідків, а потім уже окремо допитувати Геращенка", — наполягав захист обвинувачених.
Суддя прийняв до уваги прохання і призначив дату наступного засідання. На наступному засіданні допитають тих свідків, яких ще не встигли допитати, згідно із затвердженим списком.
"Задовольняється клопотання. Повторно допитуємо у режимі відеоконференції. А якщо з'явиться до зали судового засідання Київського райсуду Полтави, буде ще краще. Перерва для виклику свідків до 10:00 14 березня", — сказав суддя.
Як писав KHARKIV Today, 2 березня 2015 року міському голові Харкова Геннадію Кернесу і двом його охоронцям повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Їх звинувачують у викраденні, тортурах та загрозі вбивством двом активістам Євромайдану — Сергію Ряполову та Олександру Кутяніну.
31 січня 2020 року Апеляційний суд Полтави ухвалив рішення повернути справу за звинуваченням Кернеса до суду першої інстанції — Київський райсуд Полтави. Таке рішення було ухвалено через півтора роки розгляду апеляції постраждалих та їхнього адвоката. Перше засідання у Київському райсуді Полтави відбулося 29 січня. Суд задовольнив право родичів Кернеса про продовження розгляду звинувачення для його реабілітації.