Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд вирішить, кому належать 170 соток землі на березі водосховища у Харківській області

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Земля була у користуванні лісгоспу, її віддали під дачі.

Прокуратура оскаржуватиме рішення суду першої інстанції в апеляції.

170 соток землі рекреаційного призначення біля берега Печенізького водосховища незаконно передали до приватної власності через суд. Інтереси громади відстоюють у суді апеляційної інстанції. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Там розповіли, що за результатами моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень знайшли незаконні судові рішення щодо земельних відносин. За даними прокуратури, протягом 2021 року Великобурлуцький районний суд Харківської області виніс 21 судове рішення за позовами фізичних осіб щодо визнання права власності на земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва та витребуванням їх у Вовчанського лісгоспу, у постійному користуванні якого вони раніше перебували. Землі розташовані в рекреаційній зоні поряд із Печенізьким водосховищем.

Фото: Харьковская областная прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура

"Однак рішення прийняте, незважаючи на наявність чинних судових рішень, ухвалених протягом 2016-2017 років, за позовами прокуратури, якими скасовано розпорядження Вовчанської райдержадміністрації про передачу відповідних земельних ділянок у власність відповідним людям. Вищезазначені судові рішення за позовами прокуратури виконано у повному обсязі, держреєстрацію прав та їх обтяжень скасовано, спірні земельні ділянки передані Вовчанському лісгоспу, оскільки судом зроблено висновок, що зазначені розпорядження прийняті всупереч вимогам закону, люди, яким первинно виділялися спірні земельні ділянки, не отримали право власності на них встановленим законом способом", — розповіли у прокуратурі.

Там додали, водночас, беручи оскаржене 21 судове рішення, Великобурлуцький районний суд Харківської області не взяв зазначених фактів до уваги. У зв'язку із зазначеними порушеннями прокуратура подала 21 апеляційну скаргу на наведені судові рішення. Наразі апеляційний розгляд триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський депутат захопив майже гектар міської землі — СБУ

"Заслуговує на увагу той факт, що 21 позов, рішення щодо яких оскаржується, було подано до Вовчанського районного суду Харківської області за місцем знаходження відповідних земельних ділянок. Проте всі судді зазначеного районного суду заявили самовідвід, у зв'язку з чим судові справи були передані до Великобурлуцького районного суду, який і ухвалив оскаржені рішення", — повідомили у прокуратурі.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.