Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд виніс вирок "старості села" на Харківщині

Колаборанта визнали винним та позбавили права 10 років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Так званий "представник села Вербівка" Ізюмського району Микола Темний уклав угоду з прокуратурою.

У вересні 2022 року Миколу Темного затримали у зв’язку з тим, що той погодився добровільно на пропозицію окупантів бути призначеним так званим “старостою села Вербівка”, — розповіли в Харківському антикорупційному центрі.

Як вказано у вироку суду, 16 липня 2022 року мешканці Вербівки Ізюмського району обрали "представника села", який начебто мав вирішувати питання, пов`язані з побутовим життям села, гуманітарною допомогою. Микола Темний добровільно погодився вирішувати проблеми, що виникали у мешканців села під час окупації.

Того ж дня Темний був затверджений російською окупаційною адміністрацією міста Балаклія на “посаду” так званого “представника села Вербівка” Ізюмського району.

Темний збирав заяви мешканців села та передавав їх в окупаційну адміністрацію Балаклії. Крім того "староста" їздив до цієї окупаційної адміністрації в Балаклії, для прийняття участі в зборах, на яких начебто наголошував про проблеми мешканців села.

Темного затримали за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Ця частина стосується добровільного зайняття посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, що є тяжким злочином.

Згодом справу перекваліфікували на ч. 2 ст. 111-1 КК України. Це добровільне зайняття посади, не пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

14 грудня Микола Темний уклав угоду з прокуратурою про визнання винуватості у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України. 

Темний у судовому засіданні свою вину визнав повністю та отримав покарання у виді позбавлення на 10 років права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, без конфіскації майна.

Суд також скасував арешт на майно, що належить Темному, а саме на дві земельні ділянки загальною площею 5,57 га на території Чепільської сільської ради (колишній Балаклійський район), житловий будинок в селі Вербівка площею 77,5 кв.м., автомобіль ВАЗ 21011 1294 1975 року випуску.

Як писав KHARKIV Today, судитимуть зрадницю, яка здавала патріотів на Харківщині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.