Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд оштрафував залізничників-колаборантів із Харківської області

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Обидва працівники залізниці визнали провину.

Колаборанти визнали провину та пішли на угоду зі слідством.

30 квітня Червонозаводський районний суд Харкова виніс вирок топпосадовцям компанії "Укрзалізниця" із Куп'янська Павлу Плісу та Віталію Разінькову, які співпрацювали із російськими окупантами. Їх визнали винними та призначили покарання у вигляді 170 000 гривень штрафу, позбавлення права обіймати посади в органах влади на 11 років та конфіскації майна. Обидва підписали угоди з прокуратурою щодо визнання винуватості. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посилання на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Слідчі встановили, що до війни Пліс був начальником філії Центру з будівництва та ремонту колії "Укрзалізниці" (структурний підрозділ "Куп'янська колійна машинна станція"), а Разіньков працював його заступником.

На початку липня 2022 року Пліс влаштувався до так званої "Купянской железной дороги", яку незаконно створили окупанти. Він став "начальником производственного подразделения "Купянская путевая машинная станция". Разіньков і тут став його заступником. Колаборанти відповідали за утримання залізничних колій та їхніх складових у робочому стані, ремонт і відновлення для перевезень на коліях.

"Слідство також встановило, що Пліс надав вказівки підлеглим про проведення капітального ремонту колії та стрілочних переводів на території окупованого Куп'янського району на ділянках, закріплених за даним підрозділом, а саме: на ділянках станції Куп'янськ – Сортувальний, 11 колія, Куп'янськ-Сортувальний ВЧДР 6, 7, 9, 10 колії, станції Куп'янськ-Вузлова, 1, 3 колії, а також демонтажу 5 колії по станції ім. Олега Крючкова. Разіньков займався організацією цього капітального ремонту та здійснював контроль за якістю", — розповіли у ХАЦі.

Винними чоловіків визнали за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. 

Як писав KHARKIV Today, начальника "Бази палива" з Харківщини ув'язнили на десять років за роботу на окупантів. Вирок отримав Євген Шило.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.