Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд оголосив вирок мешканці Харківщини, яка мріяла про приїзд Путіна

Фото: ХАЦ
Олена Петренко знімала відео для соцмереж і чекала росіян.

Жінка підтримувала державу-агресора у соцмережі.

17 березня Чугуївський міський суд Харківської області виніс вирок 24-річній мешканці Чугуєва, яка розповідала глядачам під час прямого ефіру у соціальній мережі TikTok про те, що мріє про приїзд російського президента Путіна. Жінку позбавили права обіймати посади в органах державного або місцевого самоврядування на 11 років. Про це пише Харківський антикорупційний центр.

Жінка, яка отримала вирок суду, — Олена Петренко. Вона народилася у Харкові, жила в Луганську, а потім переїхала до Чугуєва. Раніше не була судима, ніде не працює.

За матеріалами справи, 3 січня 2023 року ввечері Петренко за допомогою телефону своєї подруги Xiaomi Redmi 10C, яка є користувачем соцмережі TikTok, вийшла у прямий ефір та почала розповідати про Путіна.

"...діючи умисно, в умовах воєнного стану, що, відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 діє на території України з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, висловила до невизначеного кола осіб наступну промову: "Мне путин нравится... Я бы с ним замутила... Я за россию, россия-классная, а Украина-*уйня. ...я к путину хочу, хочу, чтоб путин приехал...", чим виразила підтримку рішень та дій держави-агресора рф", — сказано у рішенні суду.

Жінка отримала підозру за ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. При ухваленні рішення щодо поранення колаборантки суд узяв до уваги ступінь суспільної небезпеки вчиненого кримінального правопорушення. При цьому, обставиною, що пом'якшує покарання, визнав щире каяття колаборантки. Крім того, суд урахував наявність у неї малолітньої доньки.

"Беручи до уваги вказані обставини в їх сукупності, а також враховуючи дані про особу, її вік, стан здоров'я, сімейний стан, наявність на утриманні малолітньої дитини, доньки, суд вважає за можливе, призначити особі покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади, оскільки саме таке покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нового злочину", — зазначили в суді.

Запобіжний захід колаборантці не обирали. Триває строк на апеляційне оскарження рішення.

Як писав KHARKIV Today, підозру 24-річній Олені Петренко з Чугуєва оголосили 13 березня. Прокуратура опублікувала відео, де жінка розповідає про Путіна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.