Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд із другої спроби зобов'язав зберегти парк у Харківській області

Фото: Харківська обласна прокуратура
За 22 роки так і не визначили межі парку.

На парк мають оформити землевпорядну документацію.

Суд зобов'язав ужити заходи для збереження ландшафтного парку "Великобурлуцький степ", який розташовується на площі більше ніж 2000 гектарів. Раніше Харківська облрада ухвалила рішення про визначення цієї території як регіональний ландшафтний парк місцевого значення. Це потрібно було, аби зберегти територію та зникаючі види рослин і тварин. Проте за весь час із початку створення парку його межі так і не визначили.

"Вказаний об'єкт природно-заповідного фонду створений з метою збереження в природному стані лісостепових ландшафтів Східноєвропейської провінції. На його території заборонено знищення видового складу рослин, розорювання земель, будівництво, самочинна зміна меж, зміна охоронного режиму, забруднення території, розведення вогнищ. Однак упродовж більше 22 років з моменту створення парку його межі в натурі (на місцевості) не встановлено", — пояснили у Харківській обласній прокуратурі.

Через те, що межі не визначені, землю парку можуть передати у приватну власність. Тому Куп'янська окружна прокуратура подала позов у Харківський окружний адмінсуд із вимогою вжити заходів зі збереження парку. Однак суд його не задовольнив. Після цього була подана апеляція.

"Проте, послідовно відстоюючи позицію, прокурори оскаржили вказане рішення в апеляційному порядку. Другий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Харківської обласної прокуратури та зобов'язав провести роботи з оформлення землевпорядної документації, що в подальшому унеможливить незаконне використання охоронюваних законом територій", — розповіли у прокуратурі.

"Великобурлуцький степ" був створений 2000 року на межі степової та лісостепової зони біля сіл Катеринівка, Андріївка, Горяне, Плоске, Червона Хвиля, Шипувате у Великобурлуцькій громаді, до його складу входять два заказники і два урочища. На цій території знайдено понад 20 видів рідкісних рослин, 15 з яких занесені до Червоної книги України, 6 — входять до Офіційного переліку регіонально рідкісних рослин Харківської област

Як писав KHARKIV Today, сквер, де збиралися любителі кальяну, повернули у власність Харкова. Цю ділянку на підставі рішення міськради передали приватній фірмі для будівництва готельного комплексу. Будівництво мали закінчити до 2018 року, однак досі воно навіть не розпочато.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.