Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд дозволив проводити спецрозслідування щодо "старости" з Харківщини

Фото: Харківська обласна прокуратура
Колаборантом під час тимчасової окупації став мешканець села у Дергачівській громаді.

Колаборант розселяв окупантів у домівки односельців і видавав російську "гуманітарку".

25 квітня Дергачівський районний суд Харківської області ухвалив рішення щодо надання дозволу на проведення спецрозслідування стосовно 40-річного підозрюваного у колабораціонізмі. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, житель села Кочубеївка Дергачівської громади під час окупації погодився стати так званим "старостою" у росіян.

"Псевдопосадовець намагався усіляко догодити кураторам. Так, він розселяв російських військовослужбовців у будинки селян. Крім того, колаборант організовував видачу гуманітарної допомоги від держави-агресорки, створюючи вигляд "турботи" від російської влади", — розповіли у прокуратурі.

Слідству відомо, що чоловік утік разом з окупантами в Росію. Підозру чоловікові сформували за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, спеціальне досудове розслідування проводиться на підставі рішення слідчого судді у кримінальному провадженні про злочин, учинений підозрюваним, щодо якого ухвалене рішення про передачу його на обмін як військовополоненого, й такий обмін відбувся. Також проводять спецрозслідування, якщо злочини вчинені людьми, які переховуються на тимчасово окупованій території або в Росії, оголошені в розшук.

Як писав KHARKIV Today, депутатка Борівської селищної ради Ізюмського району Харківської області VIII скликання виявилася колаборанткою. Їй оголосили підозру.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.