Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Сучасні історії Харкова": Сад Шевченка

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today

Виконувач обов'язків Харківського міського голови Ігор Терехов представив одну з серій фільму, присвячену улюбленому місцю відпочинку харків'ян у самому серці міста.

Сад Шевченка або сад фонтанів ... У кожного харків'янина обов'язково знайдеться своя історія, пов'язана з цим місцем. Хтось тут в юності прогулював університетські заняття, хтось тут зізнався у коханні свій другій половинці, ну а хтось сюди приходить просто, щоб відволіктися від міської суєти.

У 1804 році Василь Назарович Каразін — засновник Харківського університету заклав сад. Свою назву він отримав у 1935 році, коли на початку головної алеї встановили пам'ятник Тарасу Шевченку.

У харків'ян сад Шевченка незмінно асоціюється з чимось приємним. Після реконструкції він став тим місцем, куди обов'язково потрібно привести гостей з інших міст.

Восени і взимку в саду Шевченка можна відпочити від повсякденних справ за чашкою кави. Навесні його прикрашають суцвіття клумб, за якими дбайливо доглядають співробітники "Зеленбуду".

Влітку, у період відпусток і шкільних канікул, харків'яни приходять у сад, щоб посидіти в тіні дубів, яким більше 200 років і насолодитися бризками світломузичного фонтану. Якщо пробути тут до вечора, можна побачити прекрасне виставу у виконанні кольорових струменів фонтану під акомпанемент класичної музики.

Крім пам'ятника Шевченку, ім'я якого носить сад, тут розташований ще один важливий символ — величезний бронзовий м'яч. Це культове для харківського футболу місце. І немає жодного сумніву, що дуже скоро харків'яни знову святкуватимуть тут гучні перемоги улюбленої футбольної команди "Металіст", яка відродилася у цьому році.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.