Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Субсидії під час війни перевизначать автоматично

Кабмін вніс зміни до механізму призначення субсидій.

При нарахуванні субсидії враховуватимуть розмір субсидії за січень 2022 року і дані 2021 року про співвідношення розміру субсидій у січні та квітні, у січні та вересні.

Субсидію за квітень та на весь неопалювальний сезон цього року нарахують автоматично. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України з посиланням на відповідне рішення Кабінету Міністрів України.

"Мають продовжувати отримувати субсидії люди з міст і сіл, де ведуться активні бойові дії, навіть у тих випадках, коли там не працюють органи соціального захисту. Для того, щоб нараховувати їм субсидії з центрального рівня, ми напрацювали спеціальний механізм розрахунку розмірів субсидій та пільг для таких одержувачів. І, звичайно, в сучасних умовах усі перепризначення мають відбуватися автоматично, щоб людині не потрібно було йти вкотре до органів соціального захисту", — пояснили у Мінсоцполітики.

Як зазначили у Мінсоцполітики, автоматично без звернення людини відбуватиметься перепризначення субсидій на неопалювальний період з травня 2022 року для всіх споживачів, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2021/22 років.

Перепризначення буде проведено на підставі інформації, яка є в органах соціального захисту населення, з оновленням даних про доходи від Пенсійного фонду України та Державної податкової служби.

Перепризначатимуть субсидію за спеціальним механізмом, отримуватимуть її з початку сезону, незалежно від того, у якому місяці сезону субсидіанти звернулися за призначенням. Одержувачам субсидій дозволили не повідомляти про обставини, що впливають на призначення та розмір субсидії протягом воєнного стану. Однак вони зобов'язані проінформувати про такі обставини протягом першого місяця після скасування воєнного стану.

"Розмір житлових субсидій буде визначатися на підставі розміру субсидії або пільги за січень 2022 року з урахуванням фактичних даних 2021 року про співвідношення середнього розміру субсидій або пільг у січні та квітні, а також у січні та вересні, як найбільш показовому місяцю неопалювального сезону", — відзначили у Мінсоцполітики.

До того ж, Кабмін ухвалив рішення щодо призначення субсидії людям, які отримали валюту від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання.

Як писав KHARKIV Today, мер Харкова Ігорь Терехов пообіцяв списати борги харків'ян із 24 лютого за комунальні послуги, що надаються містом, — опалення, вода, вивіз сміття та прибирання прибудинкової території. Заборгованість із газо- та електропостачання списувати не будуть, оскільки ці послуги надають не комунальні підприємства. Щодо області заяв про списання боргів за комунальні послуги не було.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.