Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Стихія знищила озимину у громаді Харківської області

Фото: Алексеевская громада
В Олексіївській громаді пройшов ураган.

Водою залило посіви соняшника та озимої пшениці.

12 червня на території Олексіївської сільської територіальної громади (Лозівський район) ураган зруйнував дамбу, після чого водою були затоплені поля із соняшником та озимою пшеницею. Про це повідомили на сторінці Олексіївської громади у Facebook.

"Випали опади розміром 18 міліметрів у вигляді дощу та граду, які супроводжувалися ураганом, внаслідок чого була розмита дамба водоймища площею 16,76 гектара. Було затоплено навколишні поля та повністю знищено посіви соняшника та озимої пшениці", — сказано у повідомленні.

Як пише "Суспільне" з посиланням на голову Олексіївської громади Анатолія Страхова, це була насипна гребля, яку спорудили після підриву мосту. Вона була розташована між селами Верхній Бишкин та Олексіївка. Травмованих серед жителів немає.

"Збитки ми зараз підраховуємо. Були ураган і велика злива, рвонуло дамбу на ставках, потім ця вода пішла в[річку] Береку. Знищило насипну дамбу, яка була там після підриву мосту насипана. Зараз "Укравтодор" підраховує [збитки], бо це їхнє майно. Істотних збитків завдано власнику водоймища", — пояснив Анатолій Страхов.

дамба
Фото: Олексіївська громада

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області завершують посівну кампанію 2022 року. На контрольованій території Харківської області посівну проводять у п'яти районах (крім Ізюмського, Куп'янського, практично на всій території яких проходять бойові дії та частково окупованих територіях Харківського та Чугуївського районів).

Станом на 7 червня на контрольованій території за всіма категоріями господарств ярими сільськогосподарськими культурами засіяно майже 499 000 га або 64% до прогнозу (771 000 га).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.