Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Старий Салтів повністю заживили

Фото: ХОВА.
Роботи тривали більше чотирьох місяців.

Енергетики повернули світло до розбитого окупантами селища Старий Салтів.

Воно було звільнене ще у травні, але потерпало через постійні обстріли з протилежного берега водосховища. У результаті усі високовольтні лінії було пошкоджені, їх довелося відновлювати заново. Приступити до робіт енергетики змогли тільки після осіннього контрнаступу, коли окупантів відкинули далеко від селища. 

"Через бойові дії поблизу населеного пункту було пошкоджено понад 80% електромереж. Руйнувань зазнали підстанції та майже всі прольоти повітряних ліній. Роботу фахівців "Харківобленерго" ускладнювала велика кількість ворожих мін", – зазначив заступник начальника Харківської ОВА Михайло Харнам.

Енергетики встановили 40 нових опор, відремонтували 10 кілометрів високовольтних ліній електропередачі і 24 кілометри ліній 0,4 кВ, а також відновили три трансформаторні підстанції, дві з яких довелося замінити.

Нагадаємо, 500 мешканців Старого Салтова змогли під'єднати до електромережі ще у листопаді 2022 року. 

До 1 лютого енергетики заживили близько 80% споживачів на деокупованих територіях. Процес йде дуже повільно через щільне замінування територій. За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, усі звільнені населені пункти планують  заживити до першого березня. Це не стосується сіл, які перебувають дуже близько до лінії фронту.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.