Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

31 травня, 2021 - 13:37

"Стадіон так стадіон": чи відбудуться дебати кандидатів у ректори ХНУ ім. Каразіна?

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Другий тур призначений на 2 червня.

Ігор Гірка запропонував провести дебати перед другим туром виборів. Тетяна Кагановська начебто не проти даного формату, але попросила оформити все через оргкомітет.

Відповіді організаційного комітету, який очолює в. о. ректора ХНУ Віль Бакіров, досі немає. Пропозицію про проведення дебатів Ігор Гірка озвучив на своїй сторінці у Фейсбуці у п'ятницю ввечері, наступного дня його опонент Тетяна Кагановська відповіла, що готова, але з дотриманням бюрократичних норм.

Ігор Гірка запропонував призначити дебати на понеділок або вівторок. На його думку, допомогти з організацією дебатів можуть співробітники університету з відповідним досвідом. Виборцям дебати допоможуть отримати корисну інформацію, щоб надалі визначитися з кандидатом, вважає Гірка.

"Цілком усвідомлюю, як амбітно виглядає з боку вченого-природничника пропонувати дебати професійному юристу, однак і мета у нас амбітна: забезпечити еволюційний розвиток університету і підвищити його позиції у міжнародних рейтингах. Шановна Тетяна Кагановська, прошу висловити Вашу думку з цього приводу. Форматні деталі можна узгодити при особистій зустрічі", — написав Гірка.

Тетяна Кагановська на пропозицію відреагувала на наступний день. Кандидат у ректори погодилася з тим, що дебати — це демократично і прозоро, але порадила опонентові звертатися з цього питання не до неї, а до організаційного комітету.

"Вважаю, що зміна чинного регламенту виборів, додавання нових форматів є компетенцією організаційного комітету. Раджу кандидату саме туди і звертатися з усіма ідеями. Не в моїх правилах відмовлятися від інтелектуальної дуелі. Дебати, так дебати!", — написала Кагановська на своїй сторінці Facebook .

У своєму пості Кагановська також висловила невдоволення тим, що Гірка звернувся з пропозицією про дебати у соцмережах і пізно ввечері у п'ятницю.

До ранку 31 травня відповіді організаційного комітету немає, а його телефон взагалі відключений. Ігор Гірка сподівається, що сьогодні все ж відбудеться засідання і буде прийнято позитивне рішення — тоді час на проведення і підготовку дебатів ще залишиться.

"Сьогодні перший робочий день. Щоб зібрати оргкомітет, потрібен якийсь час. Можливо, вони сьогодні будуть збиратися. Якщо ні, то вони, можливо, зберуться спеціально для розгляду цього питання. Коли це буде ...", — сказав KHARKIV Today Гірка.

За його словами, раніше не було можливості провести дебати, оскільки кандидатів було четверо. Організувати дебати між двома кандидатами більш реально. Питання Гірка ще не готував, зайнятися цим планує найближчим часом.

"Під час підготовки до першого туру мені задавали просто:" Чому ви не проводите? [дебати — ред.]". Тоді нас було четверо. Тоді було не дуже зрозуміло, що це таке. До того ж, до 15 або 18 травня міг з'явитися хтось ще, кого ми не знали. Після 18-го не дуже багато часу залишилося, але четверо, я повторююсь, — це не дуже формат. Коли двоє — це формат. але поки пройшло, поки я очуняв, поки запитав Тетяну Євгенівну, поки вона погодилася. Ось по суті сьогодні перший день. Але якщо нічого не вирішать, виходить, що потрібно ще домовитися. Я ще й питання насправді не підготував. Це буде завтра. Як це буде, де це буде, не знаю", — пояснив Гірка.

Як писав KHARKIV Today, вибори у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна пройшли 26 травня. На шести виборчих дільницях у різних університетських корпусах з 9 ранку йшло голосування. Виборці робили вибір між чотирма кандидатами — деканом юридичного факультету Тетяною Кагановського, деканом фізико-технічного факультету Ігорем Гіркою, деканом факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп'ютерних систем Сергієм Шульгою і деканом фізичного факультету Русланом Вовком.

Ніхто з кандидатів не набрав 50% голосів виборців. Тетяні Кагановській віддали 991 голос, Ігорю Гірці — 710. Саме вони і зустрінуться у другому турі виборів, який відбудеться 2 червня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.