Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Справу про падіння Ан-26 неподалік Харкова досі не почали розглядати по суті

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
В авіакатастрофі загинули 26 людей.

Через війну справу не розглядали понад рік, потім розпочали підготовчі засідання.

Справа про авіакатастрофу Ан-26, яка сталася біля Чугуєва восени 2020 року, знаходиться у Київському районному суді Полтави. Однак досі її не розглядають по суті. Про це пише "Українська правда" з посиланням на співрозмовників у правоохоронних органах.

Обвинувальний акт до суду передали у січні 2022 року. Однак через війну судовий розгляд не проводили до квітня 2023 року. Із квітня по 8 серпня відбулося три засідання, проте до розгляду провадження по суті так і не перейшли. Прокурори попросили обрати запасного суддю, оскільки бояться, що інакше справу розглядатимуть довго.

"Сторона обвинувачення заявила клопотання про залучення до розгляду кримінального провадження запасного судді, оскільки наявність 73 томів матеріалів справи, більше 40 потерпілих, 6 обвинувачених та близько 10 адвокатів, а також виняткова складність справи, неминуче призведе до його тривалого розгляду", — повідомило джерело "Української правди".

Також існує ризик того, що хтось із трьох суддів може піти у відставку, захворіти або попросити відвід. Тоді доведеться розглядати справу з початку. При наявності запасного судді розгляд будуть продовжувати. Проте клопотання не задовольнили. Джерело видання каже, що справу можуть розглядати багато років.

Від усіх обвинувачених надійшли клопотання, в яких вони просять зупинити розгляд справи, оскільки знаходяться на військовій службі. Однак їх не призивали під час мобілізації, служать вони на постійній основі. На засіданні суду головуюча суддя повідомила, що є клопотання від захисту щодо повернення обвинувального акту до прокурора, однак його не заявляли, стороні обвинувачення не надавали.

"Такі обставини свідчать про пошук судом причин та надуманих підстав для унеможливлення розгляду вказаної кримінальної справи та небажання її розглядати, не дивлячись на смерть 26 військових льотчиків, які на даний час виконували б бойові задання", — каже джерело "Української правди".

Як писав KHARKIV Today, ввечері 25 вересня 2020 року військово-транспортний борт Ан-26Ш впав і загорівся неподалік Чугуєва. На борту було 27 людей, вижити вдалося тільки одному — В'ячеславу Золочевському. На місці загинули 25 людей, ще один, Віталій Вільховий, помер у лікарніПопрощалися із загиблими 6 жовтня на площі Свободи, після чого поховали в одинадцяти регіонах України.

У справі Ан-26 обвинувачуються екскомандувач Повітряних сил України Сергій Дроздов, колишній командир військової частини А41104 В'ячеслав Глазунов, екскерівник польотами частини А41104 Олександр Жук, колишні заступники командира частини А41104 Олександр Вовк і Роман Куценко, колишній тимчасовий виконувач обов'язків начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба Олександр Туринський.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.