Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Справу харківської коригувальниці вогню почали розглядати заново

Дар'я Кригіна. Фото: "Суспільне Харків"
Засідання пройшло у Дзержинському райсуді Харкова.

Судді вирішили розпочати з допиту свідків, однак ті не з'явилися на засідання.

15 березня у Дзержинському районному суді Харкова наново розпочали слухати справу Дар'я Кригіної. Автоматизована система обрала нову колегію, що складається з трьох суддів. Про це пише "Суспільне".

Адвокат Кригіної Олександр Дударєв просив у суду розпочати вивчати докази з допиту свідків.

"Аби уникнути надалі спекуляцій з приводу можливості впливу на вказаних свідків. Ця підстава неодноразова заявлялась як ризик і необхідність подальшого тримання під вартою моєї клієнтки", — пояснив Дударєв.

Судді погодилися із захисником обвинуваченої. Однак допитати свідків не вдалося, оскільки вони не з'явилися на засідання суду. Свідками по справі є сусіди Кригіної та поняті, які перебували під час обшуку у квартирі коригувальниці. Через неявку свідків у засіданні оголосили перерву до 21 березня.

Як писав KHARKIV Today, Дар'ю Кригіну затримали у квітні 2022 року. Слідчі встановили, що Кригіна приїхала до Харківської області з тимчасово окупованої території й за завданням куратора встановлювала координати розташування військової та критичної інфраструктури міста, а також місця дислокації сил і підрозділів ЗСУ та Нацгвардії України.

За координатами, які надала Кригіна, російські окупанти скоригували вогонь по об'єктах у центрі Харкова. Внаслідок цих обстрілів були загиблі та поранені.

Кригіну обвинувачують за ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

22 грудня Дзержинський райсуд Харкова змінив запобіжний захід Кригіній на тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 496,2 тисячі гривень. Наступного дня вона вийшла з-під варти. Однак 6 січня її знову взяли під варту.

31 січня у суді мали переглядати відео з обшуку у Дар'ї Кригіної, однак флешкарта не бачила файлів, тому засідання перенесли.

14 лютого суддя Дзержинського районного суду Харкова Людмила Рибальченко заявила про самовідвід у справі Кригіної.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.