Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Спортсмен з Харківщини здобув перше в історії України золото на ЧС з шашок-100

Юрий Аникеев стал чемпионом в блице по шашкам-64 (бразильская версия). Фото: niklife.com.ua
Юрий Аникеев стал чемпионом в блице по шашкам-64 (бразильская версия).
Юрій Анікєєв став чемпіоном у чоловічому турнірі.

Уродженець Ківшарівки Куп’янського району Юрій Анікєєв став першим в історії України чемпіоном у чоловічому турнірі з шашок-100.

Чемпіонат світу з шашок-100, який протягом двох тижнів тривав у Кюрасао — головний турнір року у цьому виді шашок. Збірна України делегувала на нього сімох гравців, три з яких брали участь у чоловічому турнірі. 

Головним конкурентом представника Харківщини був нідерландець Ян Гренендейк, який відставав від Анікєєва на одне очко, — пише Суспільне. Спорт.  

На турнирі українські спортсмени побили ще один рекорд — одеситка Вікторія Мотричко стала чемпіонкою жіночого турніру. Таким чином, Україна вперше в історії отримала одразу два "золота" ЧС з шашок-100.

Зауважимо, у шашках-100 на відміну від інших видів шашок партії розігруються на дошках 10х10 клітин. На них кожен з гравців розміщує по 20 власних шашок.

Нагадаємо, Юрі Анікєєв у січні 2017 року був відсторонений на три роки від участі у всіх заходах Міжнародної федерації шашок (IDF) за начебто "порушення Етичного кодексу" .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дискваліфікований "за порушення етики" харківській шашкіст виграв суд в Лозанні

Як стверджував президент української федерації шашок Анатолій Яценко, гросмейстера покарали за критику Володимира Путіна і неодноразові виступи спортсмена на змаганнях у вишиванці. На думку Яценка, таким чином правління Міжнародної федерації шашок, де керівник і 6 членів з 8 складали росіяни, усунуло від змагань головного конкурента російських шашкистів. Суд в Лозанні визнав недійсними претензії до українця, анулював трирічну дискваліфікація з 16 грудня 2016 року по 15 грудня 2019-го та зобов’язав Міжнародну федерацію шашок виплатити гросмейстеру 5 тисяч франків.

Як писав KHARKIV Today, харківський шашкіст обіграв суперника з Росії та став чемпіоном Європи

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.