Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Співробітниця водоканалу та підприємиця з Ізюма працювали на росіян

Фото: Харківська обласна прокуратура
Жінкам оголосили підозри.

Слідчі оголосили підозру 34-річній і 44-річній жителькам міста Ізюм, які під час окупації добровільно співпрацювали із російськими загарбниками. 

За даними слідства, 34-річна жінка у червні 2022 року влаштувалася до так званого "відділу культури, молоді та спорту тимчасової окупаційної військово-цивільної адміністрації Ізюмського району Харківської області". Вона стала "головним спеціалістом". На посаді складала табелі виходу на роботу співробітників "відділу" та оформлювала документи про пошкодження адмінбудівель.

"Колаборантка суттєво змінила рід діяльності, бо до повномасштабного вторгнення рф на територію України вона працювала контролером у водоканалі", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Інша підозрювана, 44-річна жінка, пішла працювати до окупантів у липні 2022 року. Вона обійняла посаду "головного спеціаліста" у так званому "ліцензійно-дозвільному відділі тимчасової окупаційної військово-цивільної адміністрації Ізюмського району Харківської області". Жінка виконувала вказівки начальника відділу гуманітарної допомоги населенню. До окупації жінка працювала приватним підприємцем.

Колаборантки перебували на посадах до деокупації, потім обрали позицію "бути поза політикою". Підозру жінкам сформували за ч. 2 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною роботою від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

з

Як писав KHARKIV Today, співробітника харківського депо засудили за любов до комунізму. Вирок отримав Андрій Воронін.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.