Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Смерть трирічного хлопчика в Харкові: ювенальній інспекторці оголосили вирок

Фото: korrespondent.net
Інспекторка отримала умовний термін, також її позбавили права працювати у правоохоронних органах строком на один рік.

Вирок можна оскаржити в апеляційній інстанції.

Сьогодні, 7 травня, Жовтневий районний суд Харкова оголосив вирок інспекторці ювенальної превенції. Інспекторку визнали винною в службовій халатності і неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки — смерть дитини (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє пресслужба суду.

"Призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в сфері правоохоронної діяльності терміном на один рік без додаткового покарання у вигляді штрафу. Також підсудна звільнена від відбування основного покарання з випробувальним терміном на один рік, якщо вона протягом нього не скоїть нового злочину", — розповіли в суді.

Йдеться про події 2017 року, коли батьки замучили до смерті трирічного сина. У суді було доведено, що раніше судимий за крадіжку батько дитини Денис Політикін систематично бив малюка. Мати, Наталія Лебединець, була присутня при цьому і не намагалася зупинити знущання. У малюка були зламані ноги і ребра, також він отримав черепно-мозкову травму, проте батьки не відвезли його до лікарні. Він страждав від фізичного болю і голоду. До лікарів звернулася знайома матері, яка прийшла до родини в гості. Однак врятувати дитину не вдалося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області лікарю загрожує три роки в'язниці за смерть новонародженого

В ході розгляду справи виявили, що родичі сім'ї намагалися запобігти трагедії і повідомляли про факти знущань над дитиною до соцслужби Новобаварського району. Соціальні служби передали інформацію ювенальній інспекторці, проте повідомлення залишилося без своєчасного (в триденний термін) розгляду і проведення необхідних заходів.

Нагадаємо, в ході судового розгляду справи інспекторка заперечувала свою провину. Справу слухали з квітня 2019 року.

Вирок не вступив в законну силу. Ювенальна інспекторка може його оскаржити в апеляційному суді.

Раніше KHARKIV Today писав, що восени 2018 Жовтневий районний суд виніс вирок батькам малюка. Батька засудили до десяти років позбавлення волі, матір — до восьми. Вони подали апеляцію і програли в суді.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.